Trening CrossFit

Każdy kto kiedykolwiek słyszał o treningu CrossFit, wie o tym, że jest to nietypowy trening siłowo-wytrzymałościowy , który pozwala rozwijać całe ciało. Chciałbym wam przybliżyć tą filozofię treningową, ponieważ jest to świetny sposób na wykorzystanie do maksimum możliwości czasu na siłowni.

Dla kogo nie jest ten trening ?

Nie jest to z pewnością program treningowy dla Wacława z ochrony klubu Saturnus w Koluszkach Dolnych, który łapie zadyszkę po wejściu po schodach.

Nie jest to trening dla 30 letnich siłownikowych top-models, które przychodzą poprawić uczesanie w lustrach na siłowni.

Nie jest to również trening dla 40 letnich facetów, dla których przyjście do klubu jest sposobem na nie przebywanie w domu.

Nie jest to też z pewnością trening dla młodych karierowiczów, uczęszczających do najdroższych klubów w mieście, dla których siłownia to sposób na lansowanie się i znalezienie kontaktów biznesowych.

Dla kogo jest ten trening ?

Jest to trening dla ludzi, którzy chcą w pełni wykorzystać czas na siłowni. Jest to trening dla osób, którzy chcą zapewnić sobie ogólną sprawność, którzy chcą rozwijać się w 10 kierunkach. Tak 10 kierunkach, oto one:
– wytrzymałość oddechowa
– wytrzymałość ogólna
– siła
– sprawność
– moc
– szybkość
– koordynacja
– zwinność
– równowaga
– dokładność

Doświadczeni zawodnicy CrossFit nie są najsilniejsi, ale są silni. Nie są najszybsi , ale są szybcy itd.

Po co komuś umiejętność przejechania 100 km na rowerze, jeżeli nie potrafi przesunąć kanapy w domu ?
Po co komuś wyciskać 150 kg na klatę, jeżeli nie potrafi wejść na 6 piętro po schodach ?

Jeżeli twoim celem nie jest start w zawodach kulturystycznych, wygrywanie zawodów trójboju siłowego, czy rywalizacja w maratonie to ten trening jest dla Ciebie !

Jest to wspaniały trening dla kogoś, komu znudziły się typowe zestawy treningowe, dla kogoś kto chce byś dobry we wszystkich wyżej wymienionych aspektach.

To krótki wstęp do cykli artykułów o CrossFit, które chciałbym pisać w dziale Trening dla Zaawansowanych (jeżeli dostanę zgodę od osób zarządzających działem) i na moim motywatorze treningowymhttp://t-motywator.pvv.pl/ . Za niedługo otrzymacie przykładowe treningi i kolejne objaśnienia dotyczące CrossFit.

autor; Dudek z SFD

Dodatkowe materiały, zdjęcia i komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *