Charakterystyka wybranych odzywek / suplementow: NO-Boostery

*NO BOOSTERY
boosters

Źródło zdjęcia
Wzór: cytrulina —————– ornityna —————– arginina

NO Boostery – są to produkty zawierające zazwyczaj cytrulinę, argininę lub ornitynę (oczywiście często są to 2 czy 3 te składniki) w formie różnego rodzaju jabłczanów, alfaketoglutaranów etyl estrów itp.. Rozszerzają naczynia krwionośne przez co powodują uczucie tzw. 'pompy’ podczas treningu, powodują lekką poprawę regeneracji.

Można je stosować w czasie cyklów kreatynowych, choć moim zdaniem jeśli się bierze po 2 porcje dziennie stacka kreatynowego, który ma duże ilości NO jest to zbędne, można również brać go w przerwach między cyklami lecz wtedy bardziej dla poprawy komfortu treningu. Osobiście miałem okazję brać Arginivol (Premium Nutrition) i Vasobolon (Performacne) z tego pierwszego byłem zadowolony, z tego drugiego trochę mniej, w tym roku najprawdopodobniej sprobuję Nitrous (Syntrax). Jak dla mnie dawkowanie to tylko jedna porcja w dni treningowe na ok. 20-30 minut przed treningiem.

Autor: BPL-G (sfd)

Udostępnij znajomym

One thought on “Charakterystyka wybranych odzywek / suplementow: NO-Boostery

 1. Witam
  „Rozszerzają naczynia krwionośne przez co powodują uczucie tzw. ‘pompy’ podczas treningu, powodują lekką poprawę regeneracji.”

  wg opis jest trochę za bardzo uproszczony, przez co może wielu wprowadzić w błąd.
  Substancje te, o których mowa, czyli arginina, cytrulina, ornityna, tak! rozszerzają naczynia krwionośne, ale samo rozszerzenie to nie jest „pompa„.
  Rozszerzenie sprzyja pompie, ale nie jest nią. Przyśpiesza pompę, to wg mnie trafniejsze słowo. Ponieważ przez rozszerzone naczynia krwionośne przepływa więcej krwi w X czasie co jest logiczne (bo im większa średnica rury tym więcej płynu napłynie, przy założeniu iż ciśnienie jest ciągle te same). Inna zaleta wymienionych wcześniej substancji to dłuższe tzw. „okienko anaboliczne”.

  😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *