Clenbuterol Hcl

Opis i sposób działania

Clenbuterol Hcl jest środkiem z grupy beta-2-sympatykomimetyków. Jest silnym środkiem o działaniu antykatabolicznym i termogenicznym, oraz dodatkowo powstrzymuje niszczący wpływ kortyzolu na tkankę mięśniową. Clenbuterol znakomicie zwiększa syntezę białka co daje dobry efekt antykataboliczny.

Poprzez stymulację beta receptorów podnosi termogenezę ciała, dzięki czemu dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze sterydami działa synergicznie, dlatego często stosowany jest w cyklach redukcyjnych z użyceim „suchych” środków, tj. Testosteron propionat czy Winstrol. Podczas stosowania Clenbuterolu może dochodzić do minimalnego wzrostu beztłuszczowej masy mięśniowej oraz siły.

Do najczęstszych działań ubocznych podczas stosowania Clenbuterolu można zaliczyć: nadmierną potliwość, drżenie rąk, zakłócenie rytmu serca, ogólny niepokój i rozdrażnienie, bezsenność, bóle głowy, podwyższone ciśnienie. Dlatego podczas stosowania Clenbuterolu zaleca się suplementację magnezem, tauryną oraz potasem.

Dawkowanie

Clenbuterol szybko wysyca receptory, dlatego powinien być stosowany cyklicznie – dwa tygodnie stosowania (2 tygodnie ON) i dwa tygodnie przerwy (2 tygodnie OFF). Dawki powinny zaczynać się od możliwie jak najniższej, po czym należy sukcesywnie je zwiększać.

Początkowa dawka dzienna to zazwyczaj 20-40mcg w pierwszych dniach, 40-60mcg w następnych, aż dojdzie się do dawek rzędu 100-160mcg w zależności od zaawansowania zawodnika i osiąganych efektów. Należy pamiętać, aby regularnie kontrolować temperaturę ciała.

W czasie przerwy można przejść na kombinację ECA (efedryna/kofeina/aspiryna), dzięki czemu będzie się notować dalszą redukcję tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym odciążeniu receptorów beta-2.

Takim schematem 2 tygodnie ON / 2 tygodnie OFF, Clenbuterol można stosować przez okres 6-8 a nawet 10 tygodni w zależności od zaawansowania, celu oraz osiąganych efektów. Dzienną dawkę należy rozłożyć na kilka mniejszych w ciągu dnia pamiętając, aby ostatnią przyjmować do godziny 17.00-18.00.

Odstawianie

Zaleca się sukcesywne zmniejszanie dawki.

Dostępność

Bardzo dobra.

Zdjęcia

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *