Tamoxifen Citrat

Opis i sposób działania

tamoxebewe

Tamoxifen Citrat jest antagonistą estrogenu. W medycynie używany jest do walki z nowotworem piersi u kobiet. Nolvadex nie blokuje aromatyzacji a jedynie blokuje receptory estrogenowe, dlatego w kulturystyce znalazł zastosowanie jako „bloker” receptorów estrogenowych odpowiedzialnych za występowanie ginekomastii, odkładanie się tłuszczu oraz retencję wody w organiźmie.

Używany jest najczęściej w cyklach z użyciem silnie aromatyzujących środków bądź przez osoby nadzwyczaj podatne na niekorzystne działanie estrogenu. Dlatego też decyzja o dołaczeniu Nolvadexu do cyklu jest indywidualnym wyborem, zależnym od użytych środków, ich dawek oraz ogólnej wrażliwości na estrogen.

Należy pamiętać jednak o tym, że nie można całkowicie wyeliminować estrogenu, gdyż jest on odpowiedzialny za prawidłowe działanie sterydów, pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu, prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, wytwarzanie IGF-1.

Zbyt niskie zredukowanie poziomu estrogenu może skutkować pogorszeniem wszystkich tych wartości, począwszy od komplikacji zdrowotnych aż po notowanie niższych osiągów z powodu obniżenia IGF-1.

Dlatego osoby przezorne chcące uniknąć mniejszych przyrostów trzymają Nolvadex pod rękę, i włączają go dopiero w momencie pojawienia się pierwszych niepokojących objawów.

Nolvadex oprócz swoich właściwości antyestrogenowych działa również wprost na podwzgórze stymulując wydzielanie gonadotropin, co z kolei skutkuje stymulacją jąder do produkcji endogennego testosteronu.

Może on zatem być równie dobrze stosowany podczas PCT. Warto połączyć go z Clomidem, czego rezultatem w większości przypadków jest normalny (lub wyższy) poziom produkcji androgenów oraz libido.

Objawy uboczne, z jakimi może się spotkać użytkownik to przede wszystkim: nudności, wymioty, bóle głowy, wypieki.

Dawkowanie

Profilaktycznie w celu zminimalizowania wystąpienia ginekomastii, stosuje się dawkę 10-20mg dziennie przez cały okres trwania cyklu. Można również przedłużyć stosowanie aż do końca PCT.

W momencie wystąpienia pierwszych objawów ginekomastii (swędzenie, obrzęk, guzki) stosuje się dawkę 40mg dziennie aż do ustąpienia objawów, po czym kontynuuje się dawkę 20mg dziennie aż do końca cyklu i/lub PCT.

Jako środek na PCT stosuje się dawki 40mg w kilku pierwszych dniach PCT, po czym schodzi się na 20mg dziennie.

Okres stosowania uzależniony jest od założonych celów oraz występujących objawów.

Odstawianie

W zależności od celu użycia praktykuje się stopniowe schodzenie z dawki. Jeśli Nolvadex był użyty w do walki z ginekomastią, należy go jeszcze przyjmować przez okres 1-2 tygodni w celu zminimalizowania ryzyka nawrotu.

Dostępność

Dobra.

Zdjęcia

tamoxebewe.JPG  dsc00039.JPG 

nolvagb.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *