Furosemidum

Opis i sposób działania

fur2

Furosemidum nie jest sterydem a diuretykiem. Należy do grupy najniebezpieczniejszych środków używanych przez kulturystów. Z jego dobrodziejstw powinni korzystać jedynie doświadczeni zawodnicy.

Furosemid jest używany do wydalenia wody przez ostatnie dwa lub trzy dni przed zawodami. Jest szczególnie skuteczny, gdy chodzi o wodę podskórną, przez co „suchy” i „twardy” wygląd jest możliwy do osiągnięcia.

Furosemid jest także używany do zbicia wagi przed zawodami. Wykazuje silne działanie odwadniające, wypłukuje z organizmu sód, potas, wapń przez co zaburza gospodarkę elektrolitową i w najgorszym wypadku może doprowadzić do śmierci. Szczególnie należy monitorować poziom utraconego potasu i w zależności od sytuacji uzupełniać go.

Podczas przyjmowania Furosemidu należy poważnie traktować takie objawy jak odrętwienie, intensywne skurcze mięśni, zawroty głowy, omdlenia, gdyż mogą one być oznaką stanu zagrażającego życiu.

Z innych działań ubocznych można zaobserwować zaburzenia słuchu, problemu ze strony układu pokarmowego i krwionośnego, przeciążenie nerek a nawet ich uszkodzenie.

Dawkowanie

Spotykane dawki u zawodowych kulturystów to 20-80mg w zależności od zaawansowania zawodnika i pożądanego efektu. Przy czym zaczyna się od pojedynczej dawki 20mg i obserwuje efekt. W razie potrzeb przyjmuje się kolejną dawkę pamiętając żeby nie przekraczać dawki 80mg na dobę.

Jest to dość istotne, gdyż zbyt wysokie dawki mogą powodować utratę objętości mięśni oraz ich drżenie, przez co podczas pokazu zawodnik może otrzymać niższe noty, oraz spotęgować działania uboczne.

Reakcja na lek pojawia się już po ok. 1 godzinie po zażyciu i utrzymuje 3-4 godziny, dlatego bezpieczniej jest przyjmować dawkę 20mg co 3-4 godziny niż wyższe dawki i częściej.

Odstawianie

Nie stosuje się typowej formy odstawiania leku.

Dostępność

Niska.

Zdjęcia

fur1.JPG  fur2.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *