Jay Cutler: Sterydy nie wygrywają zawodów!

Kiedy „zwykli” ludzie myślą o kulturystyce, ich podświadomość natychmiast wymawia jedno słowo: STERYDY. Jest to jeden z głównych powodów, dla których  cześć społeczeństwa odrzuca  kulturystykę jako sport. 

W ostatnim wywiadzie 4-krotny Mr Olympia, Jay Cutler mówi o sterydach, etyce i szalonym świecie kulturystyki.

Sterydy anaboliczne są bez wątpienia sporą częścią procesu budowania gigantycznej sylwetki i transformacji sylwetkowych. Stosowanie sterydów nigdy nie było tak powszechne jak obecnie…

Kulturystyka zawodowa polega na przekraczaniu granic, które większość ludzi uważa za nieprzekraczalne.  Wielu  młodych kulturystów uważa, że leki są absolutną podstawą,  ważniejsze niż ciężki trening, prawidłowe odżywianie czy genetyka. Niektórzy po prostu nie mogą pojąć, że nigdy nie będą wyglądać jak Mr Olympia bez względu na to, jakie sterydy przyjmą. Niefortunna prawda jest taka, że ​​nie każdy jest genetycznie tak obdarzony, aby osiągnąć taki poziom wzrostu mięśni. Nawet z odpowiednią genetyką nie można po prostu wyglądać jak ulubiony kulturysta, pompując tylko sterydy. Potrzeba poświęcenia, ciężkiej pracy i nawet jeśli sterydy odgrywają tak ważną rolę, nigdy nie można zapomnieć, że trening i dieta są niezbędne, aby zobaczyć zmiany w twojej sylwetce.

Niżej dodajemy jeszcze kilka słów o kulturystyce, które wypowiedział Sergio Oliva Jr. po Chicago Pro 2018

„Dzisiejsza kulturystyka to rodzaj eksperymentu naukowego. To eksperyment wykorzystujący ludzkie ciało..wymaga on tak wielu różnych i skomplikowanych procesów, aby zapewnić kulturyście  szczyt formy w odpowiednim czasie”

 

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *