Ketotifen – info (art by Kazam)

ketotifen1

Czym jest Ketotifen

Ketotifen jest bardzo bezpiecznym lekiem antyhistaminowym używanym zwłaszcza w Europie do leczenia astmy i alergii. Jest także badana możliwość użycia go w zapaleniu okrężnicy. Kiedy używa się go w leczeniu astmy najczęstszymi skutkami ubocznymi są: wzrost wagi i zwiększony apetyt.

Ketotifen chroni także komórki żołądka, jelito cienkie i, być może, jelito grube od wielu toksyn. Wiele badań wskazuje na to że może być też przydatny w leczeniu chorób skórnych takich jak trądzik. Ketotifen zmniejsza także puchnięcie i obrzęki wywołane retencją wody.

 Badania nad Ketotifen’em

Niemieccy naukowcy opublikowali raport w którym oświadczyli że Ketotifen obniżył stężenie TNF-alpha w próbówce. Jedno z badań polegało na połączeniu Ketotifen’u z Oxymethadon’em, sterydem który używany jest w celu zwiększenia wagi, więc ciężko jest ustalić jaki efekt miał Katotifen (badanie pokazuje 14 % spadek w stężeniu TNF-alpha i wzrost wagi o 11-12 funtów [ok. 5kg] w mniej niż 4 tygodnie).

Wyniki większego badania, zawierającego grupę placebo, będą opublikowane niedługo. Inne badanie polegało na podawaniu samego Ketotifen’u ośmiu pacjentom z podwyższonym poziomem TNF-alpha. Podawanie Ketotifen’u przez 12 tygodni spowodowało wzrost wagi o średnio 6 funtów [ok 3 kg] oraz obniżenie poziomu TNF-alpha.

Skutki uboczne i toksyczność

Ketotifen jest teoretycznie nietoksyczny (mimo to nie jest zalecany pacjentom z epilepsją). Ludzie którzy brali 20 krotnie większą dawkę (w celach samobójczych) nie ucierpieli żadnych konsekwencji (oprócz wstydu). Jego głównymi skutkami ubocznymi wydają się być senność, suche usta (I inne błony śluzowe), pobudzenie apetytu I wzrost wagi.

Dawkowanie i skutki uboczne

Nie było żadnych badań mających na celu ustalenie optymalnej dawki ale niemieccy naukowcy używali 4 mg/dzień. Dan Duchaine (który odkrył użycie Ketotifen dla kulturystyki) sugerował dawki rzędu 10 mg/dzień ale z mojego doświadczenia wynika że tyle nie potrzeba i powoduje to zbytnią senność.

Według mnie dawka 3-4 mg/dzień jest idealna. Jakkolwiek udowodniono że znacznie wyższe dawki są także bezpieczne a jedynymi skutkami ubocznymi jakie mogą wystąpić to zbytnia senność i apetyt. Można podzielić dawkę dzienną na mniejsze porcje lub brać wszystko na raz.

Ketotifen i Clen

Clenbuterol jest antagonistą beta-2, który ma umiarkowany anaboliczny efekt przez pierwsze dni brania a później jest używany w celu zwalczania tłuszczu. W wyższych dawkach, jakkolwiek, może powodować katabolizm mięśni i dlatego musi być stosowany w cyklu 2 tygodnie on, 2 off. Inaczej receptory beta 2, z którymi wiąże się Clenbuterol, zostaną rozregulowane.

Magia Ketotifen’u polega na tym że reguluje on receptory beta (włącznie z receptorami beta-2 których używa Clenbuterol). Dopóki używasz Ketotifen’u, będzie on czyścił (regulował) te receptory, które zostają rozregulowane podczas używania Clenbuterolu – nawet podczas ciężkich cykli.

To znaczy że możesz brać Clenbuterol nieprzerwanie, bez konieczności robienia przerw na regeneracje receptorów. 2-3 mg/dzień Ketotifen’u może wyregulować nawet ciężko zablokowane receptory w ciągu tygodnia.

Znaczy to także że nie potrzebujesz aż tyle Clenbuterolu aby osiągnąć te same rezultaty. Wydaje się że możesz brać ok. 30-40 % mniej Clenbuterolu i uzyskać te same efekty.

Warto nadmienić że zwiększa on także liczbę receptorów na powierzchni komórki co pozwala na przyłączenie się większej ilości Clenbuterol’u (co może tłumaczyć zwiększoną efektywność). Ketotifen zmniejsza także skutki uboczne Clenbuterolu zwłaszcza dreszcze.

Ketotifen i ECA

Być może nawet lepszym użytkiem dla Ketotifenu jest łączenie go z ECA. Termogeniczny efekt efedryny nie jest tak duży ja Clenbuterolu, ponieważ nie wykazuje ona tak silnej koligacji z receptorami i działa nie tylko na receptory beta-2.

Zdaje się mieć także wpływ na receptory beta-3, które wydają się działać jako rodzaj termogenicznego „powiadamiacza” i ponad połowa efektu efedryny pochodzi ze stymulacji receptorów beta-3.

Clenbuterol nie działa jednak na receptory beta-3. A więc poprzez regulację receptorów beta-2, Ketotifen pozwala na czerpanie zysków z ciągłej stymulacji receptorów beta-2 i beta-3.

Autor: Kazam (sfd)

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *