Liothyronine

Opis i sposób działania

t31

Liothyronine (T3) jest hormonem wytwarzanym przez tarczycę w organiźmie człowieka. Odpowiedzialny jest m.in za zwiększoną przemianę materii podnosząc metabolizm białek, węglowodanów oraz tłuszczy.

Zaletą takiego działania na które uwagę zwrócili kulturyści, jest niewątpliwe utrata niechcianej tkanki tłuszczowej wśród stosujących ten hormon. Świat kulturystyki doczekał się syntetycznej formy tego hormonu dostępnej pod wieloma nazwami handlowymi, co przyczyniło się do powszechnego stosowania T3.

W kulturystyce stosowany jest przy redukcji wagi oraz poprawiania definicji mięśni w okresie przedstartowym. T3 zazwyczaj dostawiany jest do antykatabolików – Clenbuterolu / Salbutamolu, oraz sterydów – Winstrolu, Parabolanu, Testosteronu Propionat. Takie działanie pozwala tracić tłuszcz i jednocześnie formować mięśnie do zbliżających się zawodów.

Zdarza się również (szczególnie u zawodowych kulturystów), że T3 stosowany jest przy długich cyklach z użyciem Hormonu wzrostu w celu pokrycia zapotrzebowania organizmu na ten hormon, oraz w celu ograniczenia odkładania się tłuszczu oraz zwiększenia syntezy białka przy cyklach masowych.

Przy jego stosowaniu należy jednak uważać aby nie doszło do niechcianej utraty mięśni, dlatego należy stale kontrolować podaż składników odżywczych i w zależności od potrzeb zwiększać.

Dawkowanie

Stosowanie T3 należy zaczynać od najniższych dawek 12,5-25mcg, i sukcesywnie je zwiększać co kilka dni aż dojdzie się do 75-150mcg (w zależności od zaawansowania). Większość użytkowników zaczyna od dawki 12,5-25mcg dziennie z rana, po czym zwiększa dawkę po ok 3-5 dniach.

Dawki rzędu 12,5-25mcg można przyjmować z rana, natomiast wyższe już dawkach podzielonych w ciągu dnia. Nie należy przekraczać 4-8tyg. stosowania środka. Przed rozpoczęciem stosowania T3 należy wykonać badania czynności tarczycy.

Podczas stosowania T3 mogą wystąpić działania uboczne – palpitacje serca, drżenie, nieregularne bicie serca, płytkość oddechu, ucisk serca, niepokoje, nadmierne pocenie się, biegunka, utrata masy, zaburzenia psychiczne, może również dojść do trwałych zaburzeń funkcji tarczycy bądź niedoczynności tarczycy.

Odstawianie

Bardzo ważne jest stopniowe odstawianie środka poprzez systematyczne obniżanie dawki.

Dostępność

Średnia.

Zdjęcia

t31.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *