Oxymetholone

Opis i sposób działania

oxymethbalkan.thumbnail

Oxymetholone okrzyknięto najsilniejszym sterydem doustnym stosowanym w kulturystyce. Jego działanie polega między innymi na zwiększeniu produkcji czerwonych krwinek, co wzmaga transport tlenu do mięśnia, a to skutkuje rewelacyjną pompą już po kilku seriach podczas treningu.

Efekt ten może być tak extremalny, że użytkownicy niekiedy skarżą się na bolesność mięśni. Podnosi on również zawartość żelaza we krwi, czego efektem jest większa wytrzymałość mięśni, a także nadzwyczajna siła. Dodatkowo Oxymetholon stymuluje produkcję silnego insulino-podobnego hormonu polipeptydowego IGF-1.

Oxymetholon służy do budowania masy w pierwszych tygodniach cyklu i jak żaden inny środek wpływa na ogromną retencję wody w organizmie, dlatego już nawet po kilku dniach stosowania zarys mięśni może zacząć zanikać. Problemem jest również znaczne odkładanie się tłuszczu. Podczas stosowania Oxymetholonu mięśnie stają się napompowane i napięte.

Jednakże, jeśli komuś chodzi o gigantyczny wzrost wagi ciała oraz siły to z pewnością jest to środek do tych celów. Plusem takiego działania Oxymetholonu jest umożliwienie pokonywania co raz to większych ciężarów podczas treningów.

Dzięki swym właściwościom środek ten znakomicie chroni przed przetrenowaniem. Tempo odnawiania siły pomiędzy seriami, ćwiczeniami oraz treningami jest zadziwiające.

Jako, że jest on pochodną DHT można zanotować wypadanie włosów oraz trądzik. Oxymetholon przypuszczalnie też aktywuje receptory estrogenu, przez co wywołuje działanie uboczne charakterystyczne dla estrogenu.

To tłumaczy fakt braku działania substancji hamujących aromatyzację. Dlatego aby uniknąć takiej sytuacji stosuje się Nolvadex jako substancję blokującą receptory estrogenu.

Innymi działaniami ubocznymi podczas stosowania Oxymatholonu są – silne bóle głowy, krwotoki z nosa, ogólne złe samopoczucie, nudności, wymioty, uderzenia gorąca, biegunka, ginekomastia.

Nadużywanie Oxymetholonu niesie za sobą również ryzyko raka prostaty oraz wątroby, dysfunkcji pracy wątroby i nerek, oraz problemów z układem sercowo-naczyniowym, gdyż stosunek HDL do LDL w surowicy krwi zostaje zachwiany co wiąże się z większa skłonnością do powstawania miażdżycy tętnic.

Dawkowanie

Środek ten nie nadaje się dla początkujących zawodników. Średniozaawansowani kulturyści praktykują dawki w granicach 50-150mg dziennie. Zawodnicy na światowym poziomie stosują dawki rzędu 200-300mg wzwyż. Przyjmowanie Oxymetholonu powinno się zaczynać od dawki 50mg dziennie i w zależności od zaawansowania i założonych celów odpowiednio zwiększać.

Tabletki należy przyjmować w trakcie bądź po posiłkach, a dzienną dawkę dzielić na 2-3 mniejsze. Okres stosowania powinien oscylować w granicach 4-6 tygodni. Ze względu na hepatotoksyczne działanie środka nie powinno się przekraczać 6 tygodni stosowania.

Mało kto stosuje Oxymetholon jako jeden środek w cyklu, najczęściej łączy się go z Nandrolonem oraz Testosteronem.

Odstawianie

W celu przywrócenia własnej produkcji testosteronu najczęściej stosuje się Clomid oraz HCG po ok. 16-18 godzinach od zażycia ostatniej dawki. W praktyce PCT dobiera się w zależności od środków użytych w dalszej części cyklu.

Dostępność

Dobra. Jednakże należy uważać, gdyż zdarzają się preparaty o zaniżonym stężeniu jak również z inną substancją czynną niż deklarowana na opakowaniu.

Zdjęcia

oxymethbalkan.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

3 thoughts on “Oxymetholone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *