ROSEBIOTIC unikalny probiotyk nie tylko dla kobiet!

Naukowcy zajmujący się badaniami mikrobioty jelitowej odkrywają ludzki organizm na nowo. Każda jedna bakteria ma bowiem swój zestaw genów oraz swój metabolizm, co nie bez znaczenia pozostaje wobec organizmu gospodarza, czyli człowieka. Dzięki licznym pracom naukowym znanych jest obecnie coraz więcej sposobów na to, aby skutecznie wprowadzić do organizmu bakterie sprzyjające zdrowiu oraz wywołać ich namnażanie się w przewodzie pokarmowym. Najbardziej efektywne metody autorzy starają się chronić patentem.

Funkcje probiotyków w przewodzie pokarmowym

Bakterie „zamieszkujące” ludzkie jelita odgrywają szereg ważnych ról w zakresie prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Uczestniczą one w tworzeniu bariery pomiędzy przewodem pokarmowym a krwioobiegiem, co ma duże znaczenie z punktu widzenia ryzyka występowania infekcji pokarmowych. Poza tym, że dają fizyczną ochronę przed mikroorganizmami i produktami przemian niestrawionych resztek pokarmu, probiotyki za pośrednictwem układu odpornościowego biorą udział również w wytwarzaniu związków o działaniu przeciwzapalnym i hamującym patogeny pochodzące od mikrobów.

Pożyteczne bakterie produkują w jelitach niektóre witaminy, a także wpływają na trawienie i wchłanianie innych substancji odżywczych. Warunkują na przykład prawidłowe rozkładanie białek na peptydy i aminokwasy, które kształtują stan odżywienia, a także odpowiadają za wchłanianie elektrolitów, przez co wpływają na stan nawodnienia. Co więcej, bakterie kategoryzowane jako probiotyczne mogą regulować zdrowie psychiczne człowieka, gdyż niektóre z nich wytwarzają związki modulujące równowagę neurohormonalną.

Unikalne mieszanki bakterii

Rozwój wiedzy o probiotykoterapii wydaje się nie mieć końca, gdyż cały czas odkrywane są nowe bakterie i sposoby, w jakie działają na ludzki organizm. Z roku na rok przybywa fachowych publikacji o zarówno „nowych”, jak i „starych” probiotykach. Istnieje jednak kilka rodzajów bakterii, które wyróżniają się na tle pozostałych, gdyż dostępne są na rynku preparatów wspomagających mikrobiotę jelitową stosunkowo długo i mają za sobą liczne dowody naukowe.

Znane są z przylegania do komórek jelitowych, zwalczania mikroorganizmów patogennych oraz regeneracji zaburzonej mikrobioty, a także łagodzenia stanów zapalnych oraz pośredniego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Na tle niezliczonych szczepów bakterii najbardziej uznane z punktu widzenia prozdrowotnego to bakterie reprezentujące rodzaje Lactobacillus (np. acidophilus, rhamnosus), Bifidobacterium (np. breve, longum) oraz Streptococcus (głównie termophilus).

W nowoczesnych preparatach zawierających probiotyki szczepy dobierane są tak, aby w, jak największym stopniu uzupełniały swoje funkcje oraz wzajemnie wspomagały procesy kolonizacji. Świetnym przykładem wymienionej kombinacji szczepów jest najnowszy produkt z marki ALLDEYNN, a mianowicie RoseBiotic.

Skuteczne stosowanie probiotyków

W podnoszeniu efektywności stosowania probiotyków najważniejsze wydają się być dwa aspekty. Pierwszy z nich to forma, w jakiej bakterie dostarczane są do organizmu. Dzięki badaniom naukowym opracowano technikę podwójnego otoczkowania, dzięki której bakterie nie ulegają zabiciu przez kwas żołądkowy i mogą dotrzeć do jelit, gdzie dopiero będą spełniać swoje funkcje.

Taką formę podania oferuje właśnie RoseBiotic. Kolejnym ważnym czynnikiem warunkującym skuteczność probiotykoterapii jest odpowiednio wysoka podaż błonnika w diecie oraz regularne dbanie o stan nawodnienia. 

Jakub Wiącek – Dietetyk

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *