Woda: trucizna lub lekarstwo

                                                                                  1_adm_fc6c5a4c1808eca5283d526389df5f90_article_v3

Źródło zdjęcia       

Woda wewnątrz nas

W naturze istnieje 135 rodzajów wody.W komórkach naszego organizmu woda
znajduję się pod specjalną postacią , którą nazywamy „strukturowaną”.Każdy inny płyn, który dostaje się do naszego orgaznimy musi być przetworzony i oczyszczony. Podczas tego procesu orgaznim traci znaczną ilość energi.

Woda, którą pijemy

Woda którą pijemy, zwiera w dużych ilościach nierozpuszczalne w naszym organiźmie sole wapnia i żelaza.Łatwo się można o tym przekonać , gdy popatrzymy na osad w naszym czajniku w którym gotujemy wodę. Wszystkie szkodliwe substancje ,które znajdują się w wodzie, przypalone resztki pokarmowe (z mięsa , z zup,itp)dostają się razem z wodą do organizmu co ułatwia tworzenie się w naszym organiźmie szkodliwych złogów,których jest mu się niezwykle trudno pozbyć.
Wodę się chloruje.Chlor- to gaz trujący, gromadząc się w organiźmie powoli go zatruwa .Chloru nie da się zlikwidować poprzez gotowanie.Dlatego by przyrządzić wodę do picia lub herbaty czy kawy należy użyć przegotowanej wody,która wcześniej postała minimum 2 -3 godziny (żeby trujący chlor się ulotnił).
W zwykłej wodzie wodociągowej znajdują się się domieszki promienio twórcze.Te domieszki również nie są eliminowane poprzez, gotowanie.Kiedy gotujemy wodę to niszczymy wiele szkodliwych substancji, ale razem z nimi aktywny tlen, którego tak bardzo potrzebuje nasz organizm. Podczas gotowania woda staje się „martwą”,ponieważ zmienia swoją naturalną strukturę.Jest pozbawiona tej cennej informacji , którą posiada z wnętrza ziemi.Dlatego też ciągłe stosowanie wody goptowanej również nie jest bezpieczne dla organizmu.

Woda mineralna

W ostatnim czasie wiele osób ciągle pije i przygotowuje posiłki na wodzie mineralnej.W składzie wody mineralnej spotyka się jednak także sole i domieszki ,których orgaznim ludzi nie jest w stanie przyswoić.Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu.Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach,powodując ich deformację. Wodę mineralną można pić przez jakiś określony czas,w ciągu 2-4 tygodni,poczym należy koniecznie zrobić przerwę na 2-4 miesiące.Szczególnie niewskazane jest ciągłe picie wody mineralnej przez dzieci,ponieważ szkodzy z tego będzie znacznie więcej niż korzyści.

A więc jaką wodę powiniśmy pić?

„STRUKTUROWA” woda – najkorzystnieja dla zdrowia

Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda „strukturowana”.
W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach,owocach,ich sokach i roztopionym lodzie.Uczonych zainteresował fakt : dlaczego Jakuci naród z północy Rosji,mają średnią długość życia ponad 100 lat.Kal się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni,spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odzywiają i właściwie wcale nie chorują.Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste
– przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody ,tnąc lód na płyty.
Co zostało stopione przez słońce,to pili.

Woda z lodu

Każdy z nas wie,że starość rozpoczyna się od zmarszczek.A zmarszczki pojawiają się wtedy ,gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać.Jedną z podstawowych przyczyn starzenia się jest utrata przez orgaznim zdolności przyswajania i przetwarzania wody,którą spożywamy
U osoby dorosłej proces rozrastania się kości już się zakończył.Dostarczone do organizmu zbędne ilości soli i wapnia z pożywieniem i wodą zaczynają się odkładać w naczyniach krwionośnych i stawach.To prowadzi do zaburzeń krwiobiegu,chorób układu pokarmowego,pojawienia się kamieni na wątrobie,w nerkach i stopniowego stanu chorobowego całego orgaznimu.
Żeby powstrzymać proceś starzenia się i zawsze młodo wyglądać należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu.


Przygotowanie „stukturowanej” wody z roztopionego lodu.

Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować,przykryć pokrywką,ostudzić i wstawićdo zamrażalnika o temepraturze -4C na 2-3 godziny.Po tym jak woda zamarznie,przebić powstały lód,a wodę zlać.Otrzymana woda posiada właściwości „strukturowanej:.Pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama ,jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.
Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone.Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z przegotowaną wodą i następnie gdy wod zamarznie nie podgrzewając jej dać wodzie się roztopić.Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codzienie znacznie poprawi państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny . Szczególnie korzystnie (zdrowo)jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku , ponieważ wymywa ona z orgaznimu nie tylko złogi ,ale również stare i martwe komórki ,co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko różnym schorzeniom nowotworowym.

Jak pić wodę?

Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta,a następnie już można wypić 1/2 – 1 szklankę wody.Lepsza jest woda z roztopionego lodu.Wskazane jest pić ją małymi łyczkami.
Wiele osób ma nawyk popijania podczas spożywania pokarmów.Lepiej jest tego nie robić ,ponieważ woda,dostajac się do żołądka rozpuszcza soki zołądkowe i powoduje zaburzenie procesów trawiennych.Ciągły nawyk popijania podczas jedzenia prowadzi do powstawania gazów , wzdęć i zaparć.Wszelkie płyny najlepiej jest przyjmować na 15-20 minut przez jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu.

Jeśli po jedzeniu odczuwacie suchość w ustach to trzeba kilka razy przepłukać usta.Jeśli suchość się utrzymuje to mozna wtedy zjeść jedno jabłko.Jabłka należy jeść razem ze skórą(przedtem powinno oczywiście dokładne umyte).Oprócz tego jabłko trzeba jeść razem z nasionkami i komorą nasienną i wypluwać tylko to,czego nie można przeżuć.W komorze nasiennej jabłka i nasionkach znajduje się dużo jodu i innych cennych pierwiastków, które są tak niezbędne dla naszego organizmu.
Jest naukowo dowiedzione,że w 6 nasionach jabkła znajduje się dobowa dawka jodu.

Powyższy artykuł proszę traktować jako ciekawostkę.

Dodatkowe materiały, zdjęcia i komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ

Autor: Michał Tombak, artykuł z ksiązki ” JAK ŻYĆ DŁUGO I ZDROWO”

Udostępnij znajomym

7 thoughts on “Woda: trucizna lub lekarstwo

 1. o jodzie w pestkach jablek nigdy nie slyszalem ! ciekawa ta woda strukturowana – ciekawe czy tak jest na prawde czy tylko ktos przepisuje tombaka

 2. Kiedyś przez jakiś cza próbowałem tego topienia lodu żeby mieć wodę strukturalną, ale wychłodziłem się przez to – ciągle było mi zimno, zwłaszcza w dłonie. Potem trafiłem na urządzenie do robienia wody strukturalnej nawet w gorących napojach. Polecam, teraz stawiam na to też wszystkie koktajle z odżywkami. Nazywa się ADR-4 i można go kupić na stronie producenta http://www.biomagnetica.pl

 3. Moim zdaniem pan Tombak wysunął pochopne wnioski. Samo zamrożenie wody nie wpływa na zmianę jej struktury. Długowieczność Jakutów
  pradwopodobnie związana jest z jakością wody, która występuje na terenach przez nich zamieszkanych,
  a nie z tym, że była ona przed spożyciem zamrożona.
  Chyba najlepszym dowodem na to, że woda po zamrożeniu nie zmienia swojej struktury są badania Masaru Emoto. Zainteresowanym polecam strony:
  http://www.dobrametoda.com/EMOTO/Emoto.htm
  http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/duch/maseruemoto.html

  Zamrożenie wody i jej rozmrożenie NIC nie daje. Lepszym sposobem na zmianę struktury wody jest poddanie jej działąniu muzyki, np Bacha lub Mozatra. Są też inne sposoby, np. naklejenie na naczynie z wodą kartki z wypisanymi słowami o pozytywnym znaczeniu – Zdrowie, Miłość, Wdzięczność, itp. Więcej informacji
  na ten temat znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę „badania/eksperymenty Masaru Emoto”.

  Przeprowadzono ciekawe badanie: chorej osobie pobrano krew i obsarwowano pod mikroskopem,
  ruch cząsteczek był bardzo powolny – co jest charakterystyczne u osób chorych. Następnie podano
  tej osobie szklankę „wody strukturalnej” do wypicia (przygotowanej wg jednego z powyżej opisanego sposobu).
  Po 20 minutach ponownie pobrano krew, ruch cząsteczek był wyraźnie przyspieszony w stosunku do pierwszej obserwacji, co wskazywało na dobroczynne działanie na organizm już po 20 minutach!

  Reasumując – samo zamrożenie wody i jej rozmrożenie NIC nie daje.
  Moim zdaniem, pan Tombak stworzył mit, który może działać wyłącznie jako placebo.

  Pozdrawiam
  Grzegorz

 4. NIe trzeba mrozić. zamarza wtedy tylko taka czasteczka jaka byla wczesniej uformowana. Ani gotowac. Straci wtedy to czym byla wczesniej. Woda z informacjia po przebyciu drogi przez wodociagi do twojej rury jest prawie martwa. informacje w niej sa zdeformowane. poniewaz pokonuje ona nie naturalne cisnienia i zalamania 90 stopni w rurach jakie prawie nie wystepuja w wodzie. Druga sprawa to to ze pijemy zakodowane informacje zanieczyszczenia wody bo po procesie oczyszczania woda dalej ma te informacjie. To nie dobrze;/ ale jak juz ktos pisal muzyka i czysta modlitwa nad woda potrafi czynic cuda. Najlepiej jest wziasc troche swieconej wody z kosciola i dodawac kilka kropli do wody z kranu. muzyka lub dobra modlitwa polaczy strukture wody swieconej z nasza nawet gdy stosunek jest milionowy do jednego. Taka wode mozemy pic dziekujac jej za kazdy lyk. Ciesze sie ze coraz wiecej ludzi siega po wiedze o wodzie. To dziala!!! Polecam tez wirowac wode. wir to naturalna sila dzialajaca wedlug sil ktore nie sa nam zbadane do konca. podczas wirowania woda zmienia swoje czasteczki jak podczas sluchania muzyki. Po tym jak wirowac bedzie calo noc, mozna zauwazyc jej wibracjie zycia, drganie dwa, trzy razy na sekunde. woda po wybuchu bomby atomowej potrafi drgac jeszcze kilka tygodni. Pijemy wode o zlej informacji zakodowanej wewnatrz. na swiecie wybuchlo 2500bomb atomowych. nie zastanawialiscie sie dlaczego tyle i dlaczego tylko wiecie o kilku, dlaczego reszta jest tylko testem, jak mozna puszczac fajerwerki 2000 razy i nazwac to testem? na co? euro 2012? dzieje sie wiecej w kierunku wody niz myslicie. Pamietajcie ze Jezus zamienil wode w wino. On juz nam dal znak ze woda to jest to czego sobie zyczymy, potrafi zmieniac sie wraz z otoczeniem i zapisywac otoczenie w swoim doswiadczeniu z nim. My jestesmy soba lecz zawsze wzgledem nas jest tez obserwator. nie raz gapiliscie sie na kogos a ten czul ze to wlasnie twoje oczy go oblepily spojrzeniem. tak dziala obserwator, tak bylo podczas pierwszego lotu kosmicznego tez gdy czlowiek zobaczyl kosmos. kosmos stal sie obserwatorem i wzgledem czlowieka tez poczynil zmiany. zmiany ktore teraqz widzimy. nie bede pisal jakie bo tylko mozna opczywiscie sie domyslac ale pogoda teraz staje sie coraz wieksza zagadka. emisjia fal HAARP i to ze widzimy jak spalany jest tlen czy inne skladniki na jakis kolor, wy zwiemy zorza. ale to sie dzieje, wiecie co sie stanie gdy odpowiednia ilosc materialu zostanie spalona falami na raz gdy najpierw ja nagromadzimy? mozemy zaaranzowac film ktory mozna nazwac zejsciem boga na ziemie badz czego kolwiek. ziemia moze stanac w barwach jakich nigdy nie znalismy, nie zostanie to na pograniczu cudu a ciszy jak teraz. skala przerosnie nasze oczekiwania nawet jak by wygladal cud. cala ziemia zielona, niebieska, czy to nie bog, illuminate ma wiele pomyslow jak opetac wasze umysly i dzieki nim teraz musimy analizowac dlaczego nie mamy takiej wody jak w wenezueli gdzie woda ma 40 tysiecy razy wieksze pole energetyczne niz nasz woda. nie trzy 10 czy tysiac 40tysiecy. tak pijemy scieki….smutne ale prawdziwe. moge pisac i pisac jeszcze o wielu sprawach ale temat byl o wodzie. pozdrawiam zainteresowanych. Milego dnia i nastawienia pozytywnego do wszystkich…..bo takie samo otrzymamy w zamian;)

 5. gdelfin, gk – ratunku. w miejsce jednego mitu proponujecie drugi. natomiast mam pytanie odnośnie wody źródlanej – też jest niedobra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *