Nandrolone Decanoate – Deca-durabolin

dekaap

Opis i sposób działania

Nandrolone Decanoate jest jednym z najbardziej popularnych anabolików stosowanych zarówno przez amatorów jak i zawodowców. Jest to jeden z bezpieczniejszych środków stosowanych w kulturystyce w celu zwiększania masy mięśniowej i siły.

Deca-Durabolin jest dobrym sterydem bazowym podczas zwiększenia masy mięśniowej – może być łączony z wieloma innymi sterydami. Zazwyczaj dostawia się do niego Testosteron, Metanabol, Winstrol.

Nandrolon działa na zasadzie poprawy dodatniego bilansu azotowego – zwiększenie zapasu nitrogenu. Nitrogen w wiążącej formie jest częścią protein. Pozytywna równowaga nitrogenu jest bezpośrednim impulsem do wzrostu komórek mięśniowych gdyż asymilują one większą porcję protein niż zwykle.

Kolejną znakomitą właściwością Nandrolonu jest zdolność zmniejszenia poziomu hormonu katabolicznego – kortyzolu/kortyzonu poprzez blokowanie receptorów kortyzolowych – efektem są silne właściwości anty kataboliczne nawet podczas diet niskokalorycznych.

Kolejnym pozytywem stosowania „Deki” jest magazynowanie sporych ilości wody w stawach. Taki schemat działania pozwala osobom, których trapią różnego rodzaju bóle w barkach, łokciach czy kolanach kontynuować ciężkie treningi. Jednakże należy wspomnieć, że bóle zazwyczaj powracają po tym jak środek przestaje działać.

Wtedy koniecznym jest przeprowadzenie określonych zabiegów rehabilitacyjnych celem przywrócenia stawów do stanu używalności. Nandrolon wpływa również dodatnio na przemianę wapnia i zwiększa masę kości, przez co często jest wykorzystywany w medycynie w terapii przeciw osteoporozie.

Retencja wody występuje przy większych dawkach, choć nie jest tak silna jak w przypadku Testosteronu, gdyż Nandrolon aromatyzuje (w około 20%) do mniej aktywnego norestrogenu.

dekanorma

Podobnie jest z konwertowaniem do DHT – w przypadku Nandrolonu konwertuje on do NORDHT który, nie jest tak silny jak jego testosteronowy odpowiednik, dzięki czemu efekty uboczne ze strony DHT są mniejsze – rzadko kiedy występuje trądzik oraz wypadanie włosów.

Mimo, że skutki uboczne przy stosowaniu dawki do 400 mg na tydzień są rzadkie, niektóre efekty uboczne mogą jednak wystąpić. Najczęstszym problemem jest przede wszystkim podwyższone ciśnienie krwi. Ponieważ Nandrolon powoduje wydłużenie czasu krzepnięcia krwi mogą pojawić się problemy z krzepnięciem krwi po skaleczeniach oraz krwotoki z nosa.

Niektórzy mogą także doświadczyć bólów głowy oraz spadek libido a nawet tzw. „DECA-DICK”, czyli brak stymulacji seksualnej i wzwodu szczególnie wtedy, gdy do kuracji nie został włączony Testosteron. Nie należy łączyć Nandrolonu z Parabolanem, gdyż połączenie to może spowodować ginekomastię (efekt progesteronu).

Dawkowanie

Dawkowanie Nandrolonu jest bardzo zróżnicowane. Początkujący stosują go w dawkach 200-300mg tygodniowo a średnio zaawansowani w dawce 400-600mg na tydzień. Wyższe dawki stosują już zawodnicy na szczeblu światowym. Okres stosowania oscyluje w granicach 8-12, a nawet 16 tygodni.

Odstawianie

W terapii postcyklicznej używa się HCG, Clomid, Nolvadex. A należy ją rozpocząć na ok. 21 dni po ostatniej iniekcji z Nandrolonem.

Dostępność

Bardzo dobra.

Zdjęcia

dekanorma.JPG

dekaap.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *