Winstrol – różnica między wersją “oral” a “inj” (art by mjś)

Jestem pewny, że znacie wszystkie różnice pomiędzy wersją oralną a iniekcyjną. Mimo to polegliście i czytacie ten artykuł dalej. Będę tutaj wyjaśniał parę rzeczy, które dla waszej następnej kuracji, na pewno będą korzystne. Mówiąc dokładniej, będę wam pokazywał jak można korzystać z formy oralnej lub iniekcyjnej, i przez to można dostrzec różnice w skutkach zależnych od formy przyjmowania Winstrolu.

PODSTAWY

Najpierw jeszcze trochę podstaw o Winstrolu, abyśmy wszyscy byli na tym samym poziomie. Winstrol jest sterydem, który jest pochodną DHT. DHT jest niczym innym jak 5alfa zredukowany testosteron. DHT jest najsilniejszym androgenem w ludzkim ciele, i ma trochę pożytecznych skutków. Są one bardziej odrębne niż przy samym testosteronie. DHT może np. wyraźnie spotęgować uczulenie receptorów androgenowych na prawie 24 godziny, co ma zróżnicowane skutki/działanie na centralny układ nerwowy.

W tym kontekście, często widziany jest wzrost agresji u sportowców. Np Masteron jest pochodną DHT (ma poza tym mamiący, podły stosunek anabolicznych i androgenicznych skutków.) Korzyścią DHT jest to, że nie aromatyzuje do estrogenów. Dla zróżnicowanych form Winstrolu trzeba zauważyć, że obie formy, czyli oralna i iniekcyjna składają się dokładnie z tej samej materii.

Forma iniekcyjna jest zawiesiną wodną. Winstrol jest niczym innym jak DHT z dwoma modyfikacjami – „methylirung” na pozycji c17 i całkiem dziwną grupę „Pyrazol Gruppe” (w chemii organicznej, „methylirung”iem nazywa się przyłączenie grupy metylowej do molekuł.

Mówi się na to 17alfa-alkylierung. Pyrazol jest pięciokrotnym, aromatycznym „hetero cyklem”, składającym się z 3atomów węgla i dwóch atomów azotu, przy czym są one zlokalizowane przylegle/sąsiednio). Grupa c-17 została „wstawiona”, żeby molekuły były odporne przeciwko redukcji w procesie trawienia i „first-pass” w wątrobie.
20061227145010 20061227145027
Popatrzmy na obie cząsteczki. Widzimy, że Winstrol ma dodaną grupę Pyrazolową po lewej stronie. Jeśli chcemy znać stosunek anaboliczności do androgenności Winstrolu, to jest on ok. 320% bardziej anaboliczny niż testosteron, i ma tylko o 32% większe skutki androgeniczne od testosteronu. Mimo to Winstrol przynosi rozczarowanie, kiedy chodzi o przyrost masy. Zwykle jak bierze się Winstrol, są wyraźne wzrosty siły i zauważalne przyrosty tłuszczu, (jeśli dieta jest do bani). Bardzo mało użytkowników Winstrolu, notuje wzrost wagi.

Także, jeśli dużo leków, które silnie reagują z receptorami androgenowymi, prawdopodobnie im zawdzięcza się przynajmniej część skutku odkładania tłuszczu, w takim razie musi to polegać przez inne mechanizmy, Winstrol posiada słaby wpływ na receptory androgenowe. To znaczy, że Winstrol musi oddziaływać na receptory inną drogą, zwłaszcza, że ma silny wpływ na syntezę białek.

Jak już mówiliśmy, Winstrol jest pochodną DHT i jest znany z tego, że posiada właściwości antyestrogenowe. Winstrol podobno ma działanie antyprogesteronowe, blokując receptory progesteronowe. Jestem także zdania, że część „harten optik” (efektów wizualnych) Winstrolu polega na blokowaniu estrogenów i progesteronów. Obydwie związki są odpowiedzialne za „efekt gąbki”, czyli zalanie mięśni wodą. Winstrol posiada grupę c17 alfa i niestety jest bardzo szkodliwy dla wątroby, wersja oralna jak i iniekcyjna.

ZASADNICZE RÓŻNICE

Widzimy dwa związki chemiczne, obydwa składają się z tego samego, istnieje jednak różnica między wersją oralną i iniekcyjną Winstrolu. Kiedy substancja czynna (oralna) jest przyjmowana, najpierw przechodzi przez system trawienny, potem idzie do wątroby, gdzie substancja czynna bezpośrednio zostaje rozkładana. Przy nazywanym „First-pass” w wątrobie zostaje tylko porcja substancji czynnej. Winstrol posiada grupę 17-alfa, może być źle rozkładany w wątrobie, więc duża część przedostaje się do krwi.

Wymiana substancji czynnej przy „First pass” może być zależna w ten sposób, że albo już przy trawieniu albo dopiero w wątrobie (albo i tak i tak) przedostaje się dalej. Kiedy substancja czynna przechodzi przez układ trawienny, przedostaje się do krwi. Tutaj jest uwzględniane, że krew, przenosi SC (substancje czynna) nie jest bezpośrednio przenoszona do serca. Można sobie wyobrazić, jakie znaczenie ma filtracja ciała, dla odżywiania, odtruwania i filtrowania pozostałych substancji z krwi.

„ZA” dla iniekcji

20061227145145

Kiedy przyjmuje się sterydy, takie jak oralny Winstrol, przechodzi on „first pass” w wątrobie oraz przechodzi przez układ trawienny. Substancja czynna może być mniej lub bardziej absorbowana, natomiast w części jest tracona/marnowana. Kiedy substancja czynna przechodzi „first pass” w wątrobie, krew rozdziela ją do pozostałych tkanek ciała, np. jest afiliowana do mięśni. Kiedy SC przedostaje się dalej, przechodzi tak zwane „second pass”. Wiemy, że mamy do wyboru wersję oralną i iniekcyjną, ale plusem iniekcyjnej wersji jest to, że bezpośrednio i BEZ 'first pass” do krwi, przechodzi przez SP, które ma małe znaczenie. Oralny Winstrol musi przejść przez układ pokarmowy i przejść przez wątrobę.

„Za” dla oralnej wersji

20061227145302

Winstrol przechodzi przez FP przez wątrobę z kolejką enzymów i białek. Aby to lepiej zrozumieć, jakie powiązanie ma Winstrol z pozostałymi SAA, potrzebuje się trochę podstawowych informacji o hormonach „seksualnych” SHBG. Dla naszych celów wystarczy zrozumieć, że SHBG jest glikoproteiną, która jest produkowana w wątrobie i wiąże testosteron.

20061227145410

Przy związanym SHBG testosteron jest nieaktywny i może w tym stanie nie uczynić tego, z jakiego powodu się z niego korzysta (np. budowa masy mięśniowej). Z jednej strony SHBG jest używane do przenoszenie testosteronu przez organizm. Tak długo jak testosteron jest związany, nie może rozwijać swoich właściwości anabolicznych. Bardzo duże znaczenie testosteronu w ciele jest także powiązanie z SHBG.

Było by fajnie, gdyby poziom SHBG można było obniżać, z Winstrolem jest to możliwe! Już małe dawki winstrolu 0,2mg na kg/mc mogą obniżać SHBG o 50%. Dla 90kg sportowca wystarczy dawka 18mg dziennie, żeby połowa związanego testosteronu przy SHBG pozostała uwolniona! Powstaje jedno pytanie: Czy mniej SHGB w krwioobiegu będzie bardziej efektywne podczas kuracji? DOKŁADNIE!

Dlaczego krok to tak dramatycznego obniżenia SHBG jest możliwy tylko przy Winstrolu oralnym? Odpowiedź leży w „first pass” w wątrobie. Tutaj Winstrol może integrować z SHBG, które produkuje wątroba, zanim dostanie się do krwioobiegu. Badanie porównujące wersję oralną a iniekcyjną popiera, że 70mg tygodniowo substancji czynnej wpływa na SHBG lepiej niż 400mg tygodniowo w iniekcji! W tym badaniu zaaplikowano testosteron undekanian w stałej dawce w połączeniu z „northisteron”, (który podnosi poziom SHBG). Kiedy „northisteron” był podawany, był znacznie większy wpływ na wzrost SHBG, niż kiedy było podawane iniekcyjnie. Kiedy wersja iniekcyjna była większa 4krotnie, poziom SHBG był taki sam.

Kolejna ilustracja prezentuje to co się działo podczas badania. Wersja iniekcyjna jest porównywalna z wersją oralną, jednak wpływ na SHBG jest nie jest podobny.

20061227145329

Grupa I (czarne punkty) zastrzyk z 200mg „norethisteron” na tydzień 0,6,12 i 18 plus zastrzyk 1000mg TU/tydzień 2,6,12,18 (T free window).

Grupa II (białe kropki) zastrzyk 1000mg TU razem z 400mg „norethisteron” w tygodniu 0,6,12 i 18.

Grupa III (szare kwadraty) zastrzyk 1000mg TU w tygodniu 0,6,12 i 18 w kombinacji z dzienną dawką „northisteron” Acetal oralny w dawce 10mg/dziennie w tygodniach 0,6 i 18.

Kiedy trudniliśmy się w badaniu podwyższania SHBG przy używaniu wersji iniekcyjnej a oralnej, wyszło na to, że poziom SHBG obniża się w przypadku stosowania wersji oralnej a nie iniekcyjnej. Czyli to znaczy, że po prostu powinniśmy brać Winstrol oralny do swojej kuracji, aby polepszyć efekty sterydów, prawda? PRAWDA!

SKUTKI UBOCZNE

Dotyczy to oczywiście jeśli mówimy o panach, a nie o paniach. Chciałbym po krótce zapytać, dlaczego paniom polecam tylko formę iniekcyjną zamiast polecanej przedtem formy oralnej. Kiedy SHBG u kobiet spada, znajduje się więcej wolnego testosteronu w organiźmie. Kiedy SHBG u kobiet jest za dużo, może dojść do wirylizacji oraz maskulinizacji i wzmocnienia wzrostu owłosienia, z powodu ilości wolnego uwolnionego testosteronu. Mniejsze stężenie SHBG przynosi także zakłócenia cyklu miesiączkowego.

Ostatecznie u pań dochodzi do powiększenia łechtaczki i pojawienia się trądziku, w przypadku, kiedy stosowany jest Winstrol „oral”zamiast iniekcyjny. Powód jest znany. Kiedy obniżony poziom SHBG uwalnia wolny testosteron, który jest redukowany do DHT. DHT jest głównie odpowiedzialną substancją czynną dla trądziku sterydowego i jest poza tym hormonem, który ma duże znaczenie do powiększania genitalii. To jest powód, dla którego kobiety aby uniknąć powiększenia łechtaczki i trądziku sterydowego powinny przyjmować wersje iniekcyjną zamiast oralną. Panowie także przy wersji oralnej mogą dostać trądziku.

Przy dawce 0,2mg/kg/mc, która zwiększa efektywność pozostałych sterydów na podstawie wyżej wymienionego efektu synergii, jednak ten efekt jest minimalny. To jednak nie jest wymówka do tego, żeby brać Winstrol cały czas, aby polepszać przez to działanie pozostałych sterydów. Winstrol ma zły wpływ na poziom cholesterolu. Już 6mg/dziennie może HDL (dobry cholesterol) obniżyć o 33% i LDL (zły cholesterol) podwyższyć o 29%.

Przebrnęliście aż tutaj, dowiedzieliście się, że Winstrol może zbudować most, aby polepszyć działanie SAA. Powinien być jednak pozbawiony negatywnego wpływu na wątrobę i cholesterol. Przy stosowaniu wersji oralnej, blokuje wydzielanie SHBG , uwalniając testosteron. Poza tym zwiększa maksymalnie syntezę białka, to jest podstawowy cel, powinno się wyróżnić formę iniekcyjną.

A więc poznaliście różnice między wersją oralną a iniekcyjną. Dla informacji: Można pić iniekcyjny Winstrol i będzie działać tak jak oralna wersja.

Autor: mjś (sfd)

Komentarze do artykułu możesz zobaczyć na forum klikając TUTAJ

Źródła zdjęć

Udostępnij znajomym

7 thoughts on “Winstrol – różnica między wersją “oral” a “inj” (art by mjś)

  1. witam mam pytanie jaki vinstrol bedzie lepszy w zastrzykach czy w kapsułkach?? chcem szybko schudnąć . a i jak długo jest wykrywalny w organiżmie??

  2. Różnice pomiędzy wersją inj a oral zostały wyjaśnione w artykule.

    Nie spotkałem się z czymś takim jak rozpuszczanie tabletek ażeby je przyjąć domięśniowo. Zresztą po co sobie utrudniać życie jak można zwyczajnie nabyć wersję inj i po kłopocie.

  3. bralem sam winstrol 6 tyg, ogolnie bylem zadowolony bardziej z winikow silowych niz z przyrostow. spadki bardzo malutkiee po cyklu doslownie np w wyciskaniu na klatke -5 kg

  4. Mam pytanie słyszałam że winstrol pomaga w zmniejszaniu masy. Proponowano mi go na odchudzanie. I nie jestem pewna czy od tego zamiast mi ubyć nie przybędzie mi….A jak nie to, w takim razie od czego można troche z gubić??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *