Methyltestosterone

Opis i sposób działania

Methyltestosterone był jednym z pierwszych sterydów doustnych i należy wraz z Testosteronem Undecanoat do jedynych doustnych form Testosteronu.

W dzisiejszych czasach Methyltestosteron jest bardzo rzadko używany w kulturystyce. Testosteron podawany doustnie jest prawie całkowicie niszczony w wątrobie. Z tego powodu tabletki są metylowane – co częściowo chroni testosteron przed całkowitym rozłożeniem – jednocześnie przyczyniając się do większej szkodliwości dla wątroby.

Środek ten mocno aromatyzuje przez co pojawia się charakterystyczne „napompowanie” jak w przypadku stosowania Oxymetholonu czy Methandienonu. Spory procent zdobytej wagi to woda i tłuszcz.

Najczęstszymi dyscyplinami w jakich stosuje się obecnie Methyltstosteron są przede wszystkim dyscypliny gdzie konieczna jest potężna dawka agresji i siły – spoty walki (boks, kick-boxing, walki w klatkach) oraz ciężary. Są to dyscypliny przy których spora dawka agresji jest bardzo pożądana zarówno przed wyczerpującym treningiem jak i przed walką / występem.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi są przede wszystkim przetłuszczająca się skóra, trądzik, wypadanie włosów, pogorszenie wartości wątrobowych, wzmożone owłosienie ciała, retencja, problemy ze strony ukł. pokarmowego, niekontrolowany wzrost agresji.

Dawkowanie

Jako „booster” przed wyczerpującym treningiem / walką zaleca się 25-50mg na ok 1-2h przed planowaną „akcją”. Większego „kopa” zawodnik uzyska przyjmując środek pod język – taki sposób podania spowoduje bezpośrednie stymulację receptorów androgenów Centralnego Układu Nerwowego.

Methyltestosteron można również używać jako środka na kick-start, wtedy okres stosowania nie powinien przekraczać 4-6 tygodni a dawka 25-100mg dziennie w zależności od zaawansowania zawodnika. Tabletki najlepiej przyjmować w 2-3 porcjach wraz z posiłkami.

Odstawianie

Zaleca się PCT oparte na Clomid / Tamoxifen / HCG.

Dostępność

Niska.

Zdjęcia

20110602183339

Źródło zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *