Mesterolone

prov1

Opis i sposób działania

Mesterolone posiada androgenne działanie. W medycynie używa się go do terapii, których objawy wskazują na niedobory androgenów, np. impotencja. Proviron nie stymuluje organizmu do produkcji własnej testosteronu, a jedynie zastępuje brakujące androgeny.

Nie aromatyzuje, nie hamuje wydzielania gonadotropin, nie hamuje spermatogenezy, nie ma właściwości anabolicznych, dlatego nie należy spodziewać się po nim przyrostu mięśni.

W kulturystyce używany jest głównie jako anty estrogen, który zapobiega aromatyzacji do estrogenów. W przeciwieństwie do Nolvadexu (który jedynie zapobiega łączeniu się estrogenów z receptorami), Proviron zapobiega tworzeniu się estrogenów poprzez blokadę enzymów aromatazy.

Skutkuje to w minimalizacji retencji wody, zmniejsza ryzyko ginekomastii oraz odkładania tłuszczu, wykazuje zdolność do wiązania białka SHBG. Często używany jest również w fazie odstawiania anabolików w celu przeciwdziałania opadaniu poziomu androgenów. Ponadto poprawia gęstość, twardość i wygląd mięśni.

Tabletki nie są 17-alfa-alkilowane, także nie stwarzają ryzyka dla wątroby nawet przy dłuższym stosowaniu. Możliwe skutki uboczne to przede wszystkim: trądzik, przetłuszczająca się cera, nadmierne owłosienie oraz wzmożona erekcja.

Dawkowanie

Przeciętne spotykane dawki to 25-150mg dziennie w zależności od zaawansowania i celu w jakim stosuje się Proviron.

Odstawianie

Proviron odstawia się zgodnie z założonym celem jego stosowania.

Dostępność

Dobra.

Zdjęcia

prov1.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

0 thoughts on “Mesterolone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *