Salbutamolum

Opis i sposób działania

20051103155202

Źródło zdjęcia

Salbutamolum podobnie jak Clenbuterol jest silnym środkiem antykatabolicznym / termogenicznym, który zaliczany jest do grupy beta-2-sympatykomimetyków. Nie wysyca on tak silnie receptorów jak Clenbuterol przez co może być brany przez dłuższy okres czasu.

Jego działanie opiera się na stymulacji beta receptorów co skutkuje podniesioną termogenezą ciała (duża część kalorii jest przeznaczana na utrzymanie podwyższonej ciepłoty ciała), dzięki czemu ma znakomite właściwości spalające tkankę tłuszczową.

Dodatkowo powstrzymuje niszczący wpływ kortyzolu/kortyzonu na tkankę mięśniową oraz zwiększa syntezę białka co skutkuje silnym efektem antykatabolicznym nawet podczas redukcji kalorii. Ponadto zwiększa poziom T3 co może nieść za sobą bardzo dobre właściwości nasilające katabolizm tkanki tłuszczowej. W połączeniu ze sterydami działa synergistycznie.

Do najczęstszych skutków ubocznych należy zaliczyć drżenie rąk, nadmierną potliwość, bóle głowy, podniesione ciśnienie krwi, zwiększone tempo uderzeń serca oraz skurcze mięśni i bezsenność. Jednak nie są one tak silne jak w przypadku Clenbuterolu.

Mogą również wystąpić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (nudności, wymioty), zwłaszcza po dużych dawkach leku. Można zminimalizować te skutki spożywając duże dawki magnezu, tauryny oraz uzupełniając potas.

Dawkowanie

Z racji swojego krótkiego okresu półtrwania należy dzienną dawkę rozłożyć i brać najlepiej co 4-5 godzin, gdyż takie jest jego aktywne działanie. Należy zaczynać od dawki 16mg i co 5 dni zwiększać o 4mg aż dojdzie się do 32mg. Salbutamol można przyjmować do 6 tygodni.

Jest często stosowany w cyklach redukcyjnych razem z Testosteronem Propionat oraz Winstrolem. Podczas stosowania Salbutamolu niektórzy mogą doświadczyć przyrostów beztłuszczowej masy ciała oraz siły, szczególnie w powiązaniu z kreatyną, której jest dobrym transporterem.

Odstawianie

Praktykuje się stopniowe schodzenie z dawki.

Dostępność

Niska.

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

0 thoughts on “Salbutamolum

  1. Zapoznaj się z treścią powyższego opisu. Przejrzyj posty n/t tego środka na forum (www.sfd.pl), dwoeisz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *