Finasteridum

pen1

Opis i sposób działania

Finasteridum jest inhibitorem 5-alfa-reduktazy, który jest enzymem odpowiedzialnym za konwersję testosteronu do DHT – hormonem związanym z przyspieszonym łysieniem i przerostem prostaty.

Finasterid nie ma właściwości androgennych ani anabolicznych, a jego działanie ogranicza się do walki ze skutkami ubocznymi androgenów, takich jak powiększeniem prostaty oraz wypadanie włosów.

Mimo, iż Finasterid nie zalicza się do grupy SAA to i tak niesie za sobą pewne skutki uboczne podczas jego stosowania.

Są to przede wszystkim zaburzenia erekcji, zmniejszenie popędu sexualnego, spadek twardości, muskulatury i agresji potrzebnej do ciężkiego treningu, a nawet spadek siły i osiągów – szczególnie przy wysokich dawkach.

Szczególnie ważnym aspektem jest fakt wpływu Finasteridu na płód. Każdy stosujący Finasterid podczas stosunku z kobietą w ciąży powinien zabezpieczać się, gdyż środek ten może prowadzić do uszkodzenia płodu.

Leku nie należy również stosować przy zmianach nowotworowych prostaty. Kobietom odradza się przyjmowanie tego środka.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie możliwie jak najniższej dawki. Powinno się rozpocząć od 0,25mg i obserwować reakcje organizmu na środek.

Dzielenie tabletek może wydać się z pozoru trudne, ale użycie „maszynki do dzielenia tabletek” kupionej w aptece za kilka złotych załatwi sprawę. Długość stosowania jest kwestią indywidualną i zależy od potrzeb samego stosującego.

Odstawianie

Nie stosuje się specjalnych metod odstawiania.

Dostępność

Średnia.

Zdjęcia

pen1.JPG  pen2.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *