Diazepam

rel1

Opis i sposób działania

Diazepam nie jest sterydem a lekiem psychotropowym z grupy pochodnych benzo-1,4-diazepiny. Wykazuje bardzo silne działanie przeciwlękowe oraz przeciwdrgawkowe.

U sportowców znalazł głównie zastosowanie jako środek znakomicie rozluźniający mięśnie, zmniejszający napięcie i pobudzenie emocjonalne oraz ułatwiający zasypianie. Dodatkowo w pewnym stopniu łagodzi uczucie głodu, który jest jedną z przyczyn problemów z zaśnięciem.

Osoby mające problemy z zasypianiem z powody zażywania sterydów, napięcia czy presji przedstartowej sięgają po Diazepam traktując go jako środek nasenny/rozluźniający, który pozwoli im się zregenerować.

Stosowanie Diazepamu niesie za sobą szereg skutków ubocznych. Najczęstsze to przede wszystkim ospałość, otępienie, stany depresyjne, obniżenie sprawności psycho-ruchowej, obniżenie popędu sexualnego, szczególnie przy wysokich dawkach stosowanych przez dłuższy czas.

Jednak najpoważniejszym skutkiem ubocznym jest wysokie prawdopodobieństwo uzależnienia się od tego leku. Im dłużej zawodnik będzie stosował Diazepam tym wyższe dawki będzie musiał przyjmować żeby odczuwać jego działanie.

Taki schemat ma miejsce dlatego, że organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do dawek i żeby ciągle odczuwać zadowalające działanie należy zwiększać dawki. Także OSTROŻNIE!

Dawkowanie

W celu rozluźnienia oraz jako środek nasenny stosuje się dawkę 5-10 mg na około 0,5-1 godzinę przed pożądanym stanem.

Odstawianie

Przy regularnym stosowaniu zaleca się systematyczne schodzenie z dawek.

Dostępność

Średnia.

Zdjęcia

rel1.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *