Anastrozolum

Opis i sposób działania

atrozol1

Anastrozolum jest substancją selektywnie hamującą aromatyzację. W medycynie Arimidex znalazł zastosowanie przy leczeniu nowotworów piersi wstrzymując czynność enzymu aromatyzacji, natomiast w kulturystce przy cyklach z użyciem mocno aromatyzujących środków.

Dzięki swoim właściwościom dochodzi odo eliminacji poziomu estrogenu na poziomie 70-80% przez co zmniejszają się skutki uboczne związane z wysokim poziomem estrogenu – gromadzenie się tłuszczu czy wody.

Należy pamiętać, że całkowite wyeliminowanie estrogenu będzie się wiązać z mniejszymi przyrostami na cyklu, słabszą stymulacją przy produkcji hormonu wzrostu, negatywnie odbije się na gospodarce wapniowej oraz wartościach cholesterolu, oraz może spowodować ubytek w ilości mazi stawowej w wyniku czego mogą się pojawić dotkliwe bóle stawów.

Działaniami niepożądanymi podczas przyjmowania Arimidexu mogą być – napady gorąca i wypieki, zmęczenie, ból głowy, mdłości, depresja, problemu ze snem, pogorszenie wartości cholesterolu oraz prób wątrobowych.

Dawkowanie

Prawidłowe dawkowanie Arimidexu wiąże się z ze stopniowym zwiększaniem wysokości dawki. Najczęściej praktykuje się 0,25-1mg co 1-3 dni w zależności od celu przyjmowania oraz obserwowanych efektów.

Odstawianie

W przypadku wysokich dawek należy stopniowo redukować przyjmowanie Arimidexu, gdyż nagłe odstawienie środka może spowodować zbyt szybki wzrost produkcji estrogenu.

Dostępność

Dobra.

Zdjęcia

atrozol1.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *