HCG

dsc00034 dsc00049 gonasi1

Opis i sposób działania

HCG (Gonadotrophinum chorionicum) jest środkiem imitującym wytwarzane przez podwzgórze i przysadkę hormony gonadotropowe odpowiedzialne za stymulacje jąder do produkcji Testosteronu – bardzo szeroko stosowany w medycynie.

W kulturystyce środek ten ma zastosowanie przede wszystkim podczas długich cykli, podczas których wysoki poziom androgenów hamuje pracę jąder, co może doprowadzić do ich zmniejszenia/kurczenia się. Podczas długiej sesji nie zabezpieczonej HCG może wystąpić atrofia jąder co może z kolei doprowadzić nawet do bezpłodności.

Środek ten bardzo szybko staje się aktywny – już po kilku godzinach stymuluje jądra do pracy a ogólny czas działania (stymulacji jąder) to okres do 5’ciu dni przy jednej iniekcji – wtedy można zaobserwować 200-300% zwiększenie poziomu wytwarzania naturalnego Testosteronu.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi jakie mogą wystąpić są przede wszystkim ginekomastia, obrzęki, podwyższone ciśnienie krwi. Można także doświadczyć częstych erekcji, podwyższonego popędu seksualnego , częstych zmiany nastrojów, nudności, wymiotów, bóli głowy, rozdrażnienia, niekiedy trądzik.

HCG występuje pod postacią krystalicznego proszku, który należy zmieszać z dołączonym rozpuszczalnikiem. Proszek jest wrażliwy na zmiany temperatury, dlatego nie powinien być wystawiany na działanie wysokich temperatur.

Powinien być przechowywany w lodówce. Zmieszany może być przechowywany w lodówce przez okres kilku dni po czym należy go wykorzystać. Można go przyjmować domięśniowo jak również podskórnie.

Dawkowanie

Istnieje wiele praktykowanych sposobów stosowania HCG. Jedni stosują go w dziennej dawce 500 I.U., inni 1000-3000 I.U. co trzy dni, jeszcze inni w dawce 5000 I.U. co 5-7 dni.

Podczas kuracji z silnie blokującymi środkami jądra zazwyczaj przestają pracować między 4’tym a 5’tym tygodniem cyklu, dlatego warto też właśnie wtedy zastosować HCG i powtórzyć po takim samym okresie.

Częstą praktyką jest także stosowanie HCG na 2-3 tygodnie przed zakończeniem cyklu w celu powolnego przywracania pracy jąder. Należy również pamiętać, że nadużywanie tego środka zamiast pomóc – zaszkodzi – i zdestabilizuje pracę jąder.

Odstawianie

Nie praktykuje się. Jednakże należy pamiętać o ok. 3 tygodniowym okresie stosowania, gdyż zbyt długie stosowanie może spowodować skutek odwrotny do zamierzonego.

Dostępność

Średnia.

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *