Oryginalny Niemiecki Trening Objetościowy

Nowe spojrzenie na klasyczną metodę stawania się wielkim wg Charlesa Poliquina.

Superserie czy trójserie pozwalają nam wykonać mnóstwo pracy treningowej w krótkim czasie. Metoda Pauzy Odpoczynkowej pozwala na użycie wiekszych ciężarów dzięki czemu możemy rekrutować najoporniejsze włókna mięśniowe, a metoda Treningu Ekscentrycznego (Powolnych ruchów opuszczania ciężaru – przyp. tłum.) pozwala na przełamanie zastojów siłowych. Ostatecznie moznaby rzec iz każdy system treningowy działa (jeśli ćwiczymy intensywnie), przynajmniej przez parę tygodni w czasie których ciało adaptuje się do niego.
Jednakże istnieje system wybijający się spośród wszystkich innych metod. jest brutalnie trudny, ale jak się okazało jest niezwykle skuteczną metodą by dopakować szybko masę mięsni.

W kręgach specjalistów od treningu siłowego, zwie się ja „Metodą Dziesięciu serii”. Ponieważ ma ona swe korzenie w krajach germańskojęzycznych, lubię ją nazywać Niemieckim Treningiem Objetościowym (GVT* – przyp. tłum.). Według moich danych, system ów pochodzi z Niemiec lat 70tych i był spopularyzowany przez Rolfa Fessera, który był wówczas Trenerem Kadry Narodowej w Podnoszeniu Ciężarów. Podobny schemat był promowany przez Vince’a Girondę w USA, jednak bez względu na to kto go wymyślił, działa.

Więcej i dyskusja w temacie:
http://www.sfd.pl/Oryginalny_Niemiecki_Trening_Objeto%C5%9Bciowy__t%C5%82umaczenie_artyku%C5%82u_Charlesa_Poliquina-t736573.html

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *