Tbol / Chlorodehydromethyltestosterone… (art by Infamous)

20040828161243

Źródło zdjęcia

Tbol / Chlorodehydromethyltestosterone – czyli opis w tabletce

Szukasz alternatywy?

DHT i aromataza Ci doskwiera?

Czy po prostu jesteś początkujący i nie potrafisz zapanować nad konwersjami hormonów?

Tbol jest w pewnym sensie substancja pomiędzy methandrostenolon’em a oxandrolon’em. To częste stwierdzenie nie oddaje do końca charakterystyki środka, wiec przyglądnijmy się.

Tbol zawiera substancje czynna o nazwie chlorodehydromethyltestosterone, jest pochodną testosteronu a zarazem krzyżówką metanabol’u i clostebol’u (4-chlorotestosterone).

Methandrostenolon z dodana 4-chloro zmiana w strukturze uniemożliwia aromatyzacje, tworzy środek z bardzo wysokim balansem A/A* , anaboliczny komponent bez androgennych właściwości, gdyż nie konwertuje do DHT.

Jedyna wada uniemożliwiająca stała suplementacje to grupa metylowa 17aa, zabezpieczająca środek przed degradacja i w efekcie słabą bio-dostepnoscią.

OT – Oral Turinabol ma właściwości wiązania się z SHGB**, to by tłumaczyło dlaczego użyty solo nie wykazuje poprawy libido a wręcz może go obniżyć.

Testosteron (T) w osoczu krwi wiążąc się z SHGB zostaje dezaktywowany, tylko 1-3% wolnego testosteronu jest w stanie łączyć się z receptorami androgenicznymi.

Tbol posiadając silniejsze powinnictwo do SHGB niż T łączy się z nim i tym samym zwiększa % wolnego testosteronu, dzięki temu więcej wolnego testo jest w stanie ingerować w anabolizm, libido etc. Krótko mówiąc zachodzi miedzy środkami synergia na korzyść testosteronu.

Ze względu na to, iż środek pozbawiony jest konwersji do DHT powoduje dość znikomy przyrost siły, nadaje się do cykli budujących tkankę mięśniową bądź redukcyjnych, z tych samych pobudek nadaje się na wstęp do cyklu, tapering, jak i pierwszy cykl.

Środek nie powoduje diametralnego przyrostu tkanki mięśniowej, w połączeniu z złym dawkowaniem można się rozczarować. Nie należy się sugerować dawkami mety bądź winstrolu, to zupełnie inna ranga dawkowania, biorąc pod uwagę mg mety i mg tbolu, to ten drugi jest znacznie słabszy.

Przykładowo, biorąc 25mg oxymethu przez całą styczność z nim też nie będzie wymiernego efektu.

Optymalna rozpiętość dawkowania od 50mg do 100mg dziennie, nie ma sensu schodzić poniżej wytycznych. Okres aktywnego półtrwania wynosi ~16h, wystarczy całościową dawkę podzielić na 2 mniejsze, aby uniknąć dobowych wahań stężenia .

Długość brania, 4-10 tyg., im krótszy czas brania analogicznie dawka powinna się zwiększać.

Notka użytkownika

  • Działanie środka można zauważyć końcem pierwszego tyg., głównie poprawa waskularyzacji, wydolności. Zero objawów aromatyzacji, DHT, brak spadku libido – w normie.
  • Nie czuć wprowadzenia substancji, ani zejścia.
  • Czas „wejścia” Tbolu w dużej mierze zależy od dawki, im ona mniejsza, tym symptomy są słabsze. Zacząłem od 60mg skończyłem na 70-80mg. Zostało mi trochę tabs… i testuje Pulsacyjną metodę stosowania „orali”.
  • Metoda sprawdza się tylko przy androgennych środkach które są w stanie wygenerować szybko POWER UP mimo nie stabilnego stosowania, np. meta, oxymeth.

Podsumowując – polecam Tbol jako zamiennik mety.

*androgeniczno/anabolicznym
** globulina wiążąca hormony płciowe

Autor: Infamous (sfd)

Komentarze do artykułu możesz zobaczyć na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

One thought on “Tbol / Chlorodehydromethyltestosterone… (art by Infamous)

  1. mam pytanko..pewnie wielu mnie wyśmieje..ale jak ten środek wpływa na wątrobę ? Wiem,że metka ostro ściera Naszą Wątrubkę czy z tym środkiem jest podobnie? Acha i zapomnieliście dodać jak z dostępnością tego środka?mała,duża? Pozdrawiam najlepszy portal o kulturystyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *