Testosterone Undecanoate

20110408184825

Źródło zdjęcia

Opis i sposób działania

Testosterone Undecanoate wraz z Methyltestosteronem jest jedynym doustnym aktywnym preparatem testosteronowym, jednak w przeciwieństwie do niego omija wątrobę, ponieważ zostaje wchłonięty przez układ limfatyczny. W medycynie szeroko stosowany m.in. w zespole po kastracyjnym, impotencji, niepłodności, obniżonym libido.

Undestor nie aromatyzuje do estrogenów tak silnie jak inne testosterony – retencja wody jest znacznie słabsza, ryzyko ginekomastii i zatłuszczenie jest niskie.

Lek słabo oddziałuje na układ podwzgórze-przysadka-jądra, przez co nie obniża znacznie wytwarzania endogennych androgenów – przy stosowaniu racjonalnych dawek.

Po ten środek powinni sięgać początkujący zawodnicy z niewielkim lub zerowym stażem dopingowym. Osoby takie po zastosowaniu Undestoru odczuwają zwiększenie siły oraz przyrost masy mięśniowej.

Skutki uboczne, z jakimi może spotkać się stosujący Undestor to przede wszystkim trądzik, łysienie, podwyższone ciśnienie krwi, zatrzymywanie wody i soli.

Środek ten powinien być przechowywany w chłodnym miejscu (2-8stopni Celsjusza) – najlepiej w lodówce. Należy wystrzegać się wystawiania go na działanie promieni słonecznych.

Dawkowanie

Spotykane dawki to 240-400mg przyjmowane 3 razy dziennie wraz z posiłkami. Okres stosowania wynosi 4 do 8 tygodni.

Odstawianie

Mimo słabego oddziaływania na układ podwzgórze-przysadka-jądra i tak powinno się wprowadzić się Clomid / Nolvadex na 8-12 godzin po ostatniej dawce.

Dostępność

Średnia (w umiarkowanych ilościach ze względu na mały popyt).

 

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *