Testosterone Undecanoate

20110408184825

Źródło zdjęcia

Opis i sposób działania

Testosterone Undecanoate wraz z Methyltestosteronem jest jedynym doustnym aktywnym preparatem testosteronowym, jednak w przeciwieństwie do niego omija wątrobę, ponieważ zostaje wchłonięty przez układ limfatyczny. W medycynie szeroko stosowany m.in. w zespole po kastracyjnym, impotencji, niepłodności, obniżonym libido.

Undestor nie aromatyzuje do estrogenów tak silnie jak inne testosterony – retencja wody jest znacznie słabsza, ryzyko ginekomastii i zatłuszczenie jest niskie.

Lek słabo oddziałuje na układ podwzgórze-przysadka-jądra, przez co nie obniża znacznie wytwarzania endogennych androgenów – przy stosowaniu racjonalnych dawek.

Po ten środek powinni sięgać początkujący zawodnicy z niewielkim lub zerowym stażem dopingowym. Osoby takie po zastosowaniu Undestoru odczuwają zwiększenie siły oraz przyrost masy mięśniowej.

Skutki uboczne, z jakimi może spotkać się stosujący Undestor to przede wszystkim trądzik, łysienie, podwyższone ciśnienie krwi, zatrzymywanie wody i soli.

Środek ten powinien być przechowywany w chłodnym miejscu (2-8stopni Celsjusza) – najlepiej w lodówce. Należy wystrzegać się wystawiania go na działanie promieni słonecznych.

Dawkowanie

Spotykane dawki to 240-400mg przyjmowane 3 razy dziennie wraz z posiłkami. Okres stosowania wynosi 4 do 8 tygodni.

Odstawianie

Mimo słabego oddziaływania na układ podwzgórze-przysadka-jądra i tak powinno się wprowadzić się Clomid / Nolvadex na 8-12 godzin po ostatniej dawce.

Dostępność

Średnia (w umiarkowanych ilościach ze względu na mały popyt).

 

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *