Bromocriptine

bromosandoz

Opis i sposób działania

Bromocriptine nie jest sterydem, lecz antagonistą dopaminy. W medycynie stosowany m.in. w chorobie Parkinsona. Wśród kulturystów lek zy­skuje na popularności, jako środek wspomagający dietę. Efekt przypomina działanie efedryny, bez wywoływanych przez nią skutków ubocznych, jak np. wewnętrzny niepokój.

Podczas stosowania Bromocriptiny mamy do czynienia ze zwyżką energii, wzmożoną aktywnością i lep­szym ogólnym samopoczuciem. Zmniejsza się apetyt i łak­nienie węglowodanów – objawy szczególnie pożądane pod­czas diety.

Ponieważ Bromocriptin, jak wszystkie leki antagonistyczne dopaminy, stymuluje centralny układ nerwo­wy, musi być podawany wcześnie rano. Z powodu stosun­kowo długiego okresu półtrwania ok. 38 godzin, wystarczy jednorazowa dawka dobowa. Przy czym dawkę dopasowywać należy bardzo powoli.

Z reguły zaczyna się 1,25mg rano i zwiększa, co 5-7 dni o kolejne 1,25mg, aż do osią­gnięci dawki maksymalnej 5mg na dobę. Jeśli taka ilość komuś nie wystarczy, może przy dobrej toleran­cji leku, zwiększyć ją do l0mg na dobę.

Nie powinno się sto­sować większych ilości Bromocriptiny, gdyż mogą wówczas wystąpić skutki uboczne w postaci skurczów mięśni, depresji, podwyższonego ciśnienia krwi, dolegliwości przy oddawaniu moczu.

Specyfiką tego leku jest – podobnie jak w przypadku efedry­ny – że nawet przy najściślejszej diecie, utrzymuje on istniejącą masę mięśniową. Stosowanie Testosteronu propionat, Winstrolu, Parabolanu pozwala na utrzymanie jesz­cze większej ilości masy pozbawionej tkanki tłuszczowej.

Bromocriptin wpływa także na popęd płciowy i zdolność do erekcji. Dzięki temu zjawisku, także mężczyźni z zaburzeniami erekcji (impotencją) mogą znów prowadzić życie erotyczne. Substancja ta poprawia także odczuwanie i intensyw­ność orgazmu zarówno u mężczyzn, jaki i u kobiet.

Dawkowanie

Przy wspomaganiu diety, początkowo 1,25mg rano i zwięk­szać dawkę, co 5-7 dni o kolejne 1,25mg, aż do osiągnięci dawki maksymalnej 5-10mg na dobę. Aby poprawić tolerancję leku, tabletki należy spożywać z posiłkiem.

Odstawianie

Praktykuje się powolne schodzenie z dawki.

Dostępność

Niska.

Autorstwa: D.Sinner & M.Bachmann

Zredagował: krzykacz (sfd)

 

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *