Ephedrine Hcl

efedryna

Opis i sposób działania

Ephedrine Hcl nie jest sterydem a stymulantem z grupy sympatykomimetyków działającym bezpośrednio na Centralny Układ Nerwowy. Naturalnie występuje w roślinie i znana jest w ziołolecznictwie od kilku tysięcy lat, natomiast syntetycznie wytwarzana od kilkudziesięciu.

W krótkim czasie po zażyciu Efedryna podwyższa aktywność Centralnego Układu Nerwowego, symulujące także inne komórki docelowe. Podwyższa nieznacznie temperaturę ciała, uwalniając więcej wolnych kwasów tłuszczowych z rozpadu trój glicerydów w tkance tłuszczowej (stymulacja metabolizmu) – pomaga to pozbyć się niepotrzebnej warstwy tłuszczu podskórnego poprawiając definicję.

Efekt symulujący zwiększa także siłę skurczu mięśni szkieletowych. Dlatego Efedryna jest często stosowana przez ciężarowców przed startem. Pobudzając Centralny Układ Nerwowy podnosi energiczność i możliwość koncentracji stosującego.

Nawet osoby, które nie startują zawodowo często przyjmują 25-50mg Efedryny przed treningiem. Pomaga im to zwiększyć intensywność treningu, czyniąc go bardziej efektywnym. Nie można jednak stosować stale Efedryny. Jej efektywność szybko spada, po tym jak organizm przyzwyczai się do środka. Dlatego Efedrynę powinno przyjmować się z przerwami.

Najczęstszym jednak przeznaczaniem efedryny jest jej stosowanie w cyklach redukcyjnych i pracy nad definicją mięśni. Zawodnik w okresie redukcji przyjmuje z reguły kilka razy dziennie po 25-50mg.

Najbardziej znanym połączeniem Efedryny jest tzw. ECA, czyli połączenie Efedryny (25-50mg), Kofeiny (200mg) oraz Aspiryny (300mg), jeden z najskuteczniejszych suplementów używanych w celach redukcyjnych.

Oznaką skutecznego działania ECA jest nieznaczny wzrost temperatury ciała, o około 1 stopień Celsjusza. ECA stosuje się 2-3 razy dziennie, przez okres kilku tygodni. Jeśli zawodnik odczuwa, że temperatura ciała wraca do normy jest to znak, że kombinacja ta przestała już działać. Należy przerwać stosowanie środka, aby po kilku tygodniach powrócić do tego schematu.

Efedryna powoduje wiele skutków ubocznych: drżenie rąk, dreszcze, nadmierne pocenie się, wzrost tętna, zawroty głowy, poczucie niepokoju, drażliwość, bezsenność, zatrzymywanie moczu. Skutki te przeważnie słabną po pewnym okresie stosowania.

Efedryna może także powodować spadek apetytu, co nie jest złe w cyklach redukcyjnych, kiedy kaloryczność diety jest mocno obniżona. Często występują także bóle głowy i podwyższone ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na dysfunkcje tarczycy, nadciśnienie, problemy z sercem, nie powinny przyjmować tego środka.

Dawkowanie

Jako stymulant do wzrostu siły stosuje się 25-50mg Efedryny na około 30-45 minut przed planowanym treningiem. W celu stymulacji spalania tłuszczu stosuje się 25-50mg Efedryny w 2-3 dawkach w ciągu dnia.

W celu ograniczenia apetytu/łaknienia stosuje się 25-50mg Efedryny na około 30 minut przed planowanym posiłkiem. Należy pamiętać, aby nie przyjmować Efedryny w godzinach wieczornych, gdyż spowoduje to problemy z zaśnięciem.

Odstawianie

Praktykuje się łagodne schodzenie z dawek, gdyż nagłe odstawienie Efedryny po dłuższym okresie stosowania może spowodować pogorszenie się samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. Często mówi się także o depresji po nagłym odstawieniu.

Dostępność

Średnia.

Zdjęcia

efedryna.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *