Ketotifenum

ketotifen1

Opis i sposób działania

Ketotifenum należy do grupy leków przeciwhistaminowych i stosuje się go przy leczeniu astmy oskrzelowej czy alergii. W kulturystyce znalazł zastosowanie z powodu „czyszczenia” oraz zwiększania receptorów beta-2 odpowiedzialnych za limitowanie maksymalnego okresu przyjmowania Clenbuterolu.

Podczas przyjmowania Clenbuterolu z czasem dochodzi do zmniejszania się liczby aktywnych receptorów beta-2 przez co mniej Clenbuterolu łączy się z receptorami a co za tym idzie staje się on mniej skuteczny.

Ketotifen właśnie poprzez swoje oddziaływanie na receptory beta-2 (a dokładniej na możliwość „czyszczenia” oraz doprowadzania do zwiększania ich liczby) pozwala na wydłużenie stosowania Clenbuterolu, a co najważniejsze przy zwiększonej liczbie receptorów beta-2 i stosunkowo niższej dawce Clenbuterolu można osiągnąć porównywalny efekt.

W praktyce oznacza to nic innego jak przyjmowanie Clenbuterolu przez bardzo długi okres czasu bez obawy o jego skuteczność nawet w niższej dawce.

Podobnie sytuacja wygląda przy stosowaniu Ketotifen’u do Efedryny bądź ECA.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi podczas przyjmowania Ketotifen’u są: ospałość, niska jakość snu, suchość w ustach, zawroty głowy, pobudzenie apetytu oraz wzrost wagi.

Dawkowanie

Rozpiętość dawek przy przyjmowaniu Ketotifen’u jest stosunkowo duża i wynosi od 1-3mg do 3-10mg Ketotifen’u dziennie. Ketotifen najlepiej dawkować w porcjach dzielonych do każdej dawki Clenbuterolu / Efedryny / ECA. Można również przyjmować Ketotifen jako jeden środek tylko i wyłącznie do przywrócenia aktywności receptorów beta-2.

Odstawianie

Nie ma potrzeby wprowadzania specjalnego sposobu odstawiania środka.

Dostępność

Niska z powodu małej popularności środka.

Zdjęcia

ketotifen1.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *