Liothyronin (T3) – wszystko co powinieneś wiedzieć (art by -Neal-)

t31

T3 nie jest lekiem, który można stosować od tak, jest to bardzo potężny hormon tarczycy. Robienie bałaganu z naszymi poziomami hormonu jest bardzo niebezpieczne i nieprzewidywalne. Potencjalne niebezpieczeństwo komplikacji jest bardzo wysokie…

Nadużycie może prowadzić do choroby tarczycy i niskiej produkcji hormonu, nie tylko natychmiast przy przerwaniu, ale również w późniejszym okresie życia. Nie ma czegoś takiego jak bezpiecznego użycia T3 (poza zastosowaniem w medycynie), jest tylko „bezpieczniejsze” użycie. Używasz na własne ryzyko.

Wprowadzenie

Co to jest T3 i jakie skutki uboczne są związane z jego stosowaniem przeczytasz klikając TUTAJ

Co z T4?

Kulturyści nie powinni używać T4, jest to dużo słabszy lek przeznaczony dla długiego okresu użycia dla pacjentów z chroniczną chorobą tarczycy. 100mcg T4 odpowiada 25mg T3 i oferuje równoważne działanie na tarczyce; aczkolwiek nie znaczy to, że utrata wagi będzie korzystnie równoważna. Zainteresowanie T4 i pojawienie się go w ogólnym użyciu, wynika z szerokiej dostępności i znacznie mniejszej ceny.

Czy T3 jest kataboliczny?

Może to zdziwić wiele osób, że T3 NIE jest kataboliczny sam w sobie. Kortykosteroidy są lekami katabolicznymi, bezpośrednio atakują tk. mięśniową – T3 natomiast NIE. T3 może palić jednak mięsień, a nie tylko tłuszcz w osobach z 10-12% BF… ale tylko wtedy gdy ekstremalnie zaniżymy naszą podaż kaloryczną lub podczas stosowania diety głodowej… (podaż kaloryczna <10 x BW).

Aby uniknąć tracenia tk. mięśniowej można zastosować SAA. Przypuszczalne legendy o katabolicznych właściwościach T3 stały się…. legendą. Wysokie ilości T3 (więcej niż 75mcg), będą mieć bardzo silny efekt palenia kalorii, dawki 150mcg są już przesadne…

Przeciętny kulturysta nie będzie potrzebował kilku gramów steroidów, by odeprzeć rozsądną dawkę T3. Nie ma potrzeby używać więcej niż 75-100mcg. Wychodzenie poza tą dawkę spowodują więcej szkody niż dobrego, jako że zastosujemy SAA, by zatrzymać stratę mięśnia – powinno się minimalnie obciążać organizm.

Myślę, że zgubiłem 10 kg mięśnia!

Tutaj ciekawa informacja… T3 może również dać Twoim mięśniom niezmiernie płaski wygląd i bardzo miękkie odczucie. Ten skutek uboczny ekstremalnego uszczuplenia glikogenu, może mieć bardzo głęboki wpływ psychologiczny dla kulturystów. Często czuje się i wygląda jakbyśmy stracili tk. mięśniową w rzeczywistości jest to po prostu brak 'pompy’ z powodu ograniczonego strumienia krwi i nadmierna utratą składnika ustroju czyli glikogenu w mięśniach.

Ogólnie ładowanie węglowodanami nie rozwiązuje tego problemu. „Pompując” je wprowadza się więcej krwi w mięśnie i jest to tymczasowym jednak efektywne rozwiązanie. Clenbuterol i pewne steroidy mogą wyrównać brak 'pompy’, ponieważ środki te skłonne są do doprowadzania więcej krwi do mięśni.

Użycie SAA z T3 jest całkowicie konieczne?

Jest to bardzo indywidualne. Dieta powinna być bez żadnych skaz, dawki powinny być jak najbardziej rozważne, każdy powinien też znać swój organizm, Ci którzy nie znają chodźmy jednej z tych rzeczy, to nie powinni w ogóle brać się za T3. Jest to lek bardziej dla weteranów i nie powinni go używać nowicjusze lub osoby które nie mają wystarczającej wiedzy nt reakcji organizmu na niektóre diety i filozofie treningu.

T3 może zostać użyty samotnie lub z Clenbuterolem na 'lęk strat mięśni’ w nadmiernie otłuszczonych osobach (20-25%BF). Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób które się nie znają w temacie…. wrócą one do przejadania się podczas przerwania cyklu i prawdopodobnie skończy się to dla nich jeszcze większą ilością kilogramów niż zaczęli.

Jak powinienem jeść na T3?

Białko powinno zostać utrzymane w granicach 3,5-4g na kilogram masy ciała. Większość białka powinno pochodzić z chudych mięs. Shakei mogą zostać użyte, ale nie powinny być przeważające. Redukcja kaloryczna powinna pochodzić tylko z węglowodanów i tłuszczy. Można też ustalić stałą ilość białka i tłuszczy, a manipulować ilościami węglowodanów.

Dlaczego używamy T3?

Redukcja tk. tłuszczowej – jest to główne użycie T3.

Zwiększenie przyjmowanego pożywienia – Nie jest to dobrze znane, ale jest to bardzo dobre zastosowanie T3. Dawki między 6.25-12.5mcg nie wstrzymają produkcji endogenicznej tarczycy. T3 w takiej dawce może zostać użyty i jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ zdobędziemy dzięki niemu parę dodatkowych kilogramów przy jednakowym zatrzymaniu wzrostu tk.tłuszczowej. Kiedy dawkowanie utrzymywane jest w granicach 6,25-12,5mcg, mięśnie są 'pełne’ i 'twarde’, przy jednakowym wzroście naszej energii.

Trwałe uszkodzenie funkcjonowania tarczycy?

Prosta odpowiedź…. NIE, to nie może się stać. Naturalna tarczycowa produkcja będzie zupełnie zamknięta dla pewnego okresu czasu po użyciu T3, ale w końcu po pewnym czasie wszystko wróci do normy.

Jedną z ważniejszych rzeczy które należy wiedzieć jest również ograniczenie lub nie używanie środków które mają wpływ na metabolizm lub funkcjonalność tarczycy tzn. Clen, Efedryna, SAA, DNP, T2… Również ważne jest także trzymanie diety na najwyższym poziomie.

Odpowiednia podaż kaloryczna wraz z wysoko intensywnym Cardio musi być zachowana – najmniej 20 minut 3 razy w tygodniu. Można użyć L-Tyrozyny około 1-3g/dziennie jako pomoc dla tarczycy, ale jego skuteczność jest dyskusyjna.

Dieta gdzie następuje zmiana – węgle wyżej, niżej tłuszcze i białka – jest bardzo ważna… pomaga ona w odzyskaniu prawidłowego działania tarczycy po cyklu. Trzydniowe ładowanie węglami byłoby dobrym pomysłem na cyklu z T3.
Widzimy tutaj jak ważne są węglowodany dla normalnego funkcjonowania tarczycy.

PCT jest nieunikniony; to jest właśnie czas kiedy nasza dieta ma naprawdę duże znaczenie.

Przykładowe cykle

T3 / Clen / Anavar Cycle

Anavar jest najlepszym pojedynczym SAA w stacku z T3. Jego właściwości antykataboliczne, jak i wszystkie właściwości są niezastąpione. Primobolan w dawce 200mg/tydzień też byłby dobrym rozwiązaniem, dodatkowo można użyć Metanabolu z samego rana w dawce 5-10mg.

T3 zwiększa ilość beta 3-adrenergicznych receptorów (o 500%!) w żółtej tkance tłuszczowej tzn. tłuszcz który pokrywa nasze mięśnie… Clen wykorzystuje większość swoich właściwości także na tych samych receptorach, więc połączenie z T3 dałoby bardzo silny synergiczny efekt. Stack T3/Clen może na niektórych ludzi źle wpłynąć, więc radze przemyśleć decyzje….

T3

12.5mcg przez 5-7 dni (opcjonalnie)

37.5mcg przez 5 dni
75mcg przez 15 dni
50mcg przez 5 dni
37.5mcg przez 5 dni
25mcg przez 5 dni
12.5 mcg przez 5 dni
6.25mcg przez 5-7 dni

Clen

30 dni: 60-120mcg ED. Używamy Clenu od pierwszej dawki 37,5mcg do ostatniej 25mcg. Ketotifen uwrażliwia receptory adrenargiczne, dlatego można trafić w dobre dwakowanie Clenbuterolu.

Ketotifen

W stacku z Clenem, 2mg ED. Jeżeli środek na nas źle działa proponuje wtedy odpuścić go sobie, i zastosować Clen 2 tygodnie ON / 2 tygodnie OFF.

Anavar

15mg ED z 37.5mcg T3,
25mg ED z 75mcg T3,
20mg ED z 50mcg T3.

Teraz trochę inny przykład, który można użyć pomiędzy cyklami, ponieważ nie zawiera SAA:

Cykl można w sumie zastosować do wycinki jak i do budowania masy mięśniowej, wszystko zależy od podażu kalorycznego. Jeżeli zdecydujemy się na masę, Yohimbina i Anastrozole nie będą potrzebne.

Tydzień 1-4:

T3: 12.5mg ED
Clen: 60-100mcg ED
Ketotifen: 2mg ED
Anastrozole: 0.5mg ED
Yohimbine: 10-15mg ED (może trochę za dużo dla niektórych)

Węglowodany/Białka/Tłuszcze:

20-30/50-60/20

ALA: 1500mg ED
Tauryna: 3g ED

Tydzień 5:

T3: 6.25mg ED

L-Tyrosine: 1-2g ED
ALA: 2500mg ED
Tauryna: 3g ED

Ww/B/T:

50-60/20-30/20

(wysoko intensywny Cardio)

Tydzień 6:

ALA: 1500mg ED

Ww/B/T:

40/40/20

(wysoko intensywny Cardio)

T3 Post Cycle Therapy

Na wstęp ładunek węglowodanami przez 3 dni:

Węglowodany: 1.75g x BW
Białka: 0.75g x BW
Tłuszcze: 0.25g x BW

Suplementy

L-Tyrosine: 1-3g ED
ALA: 1500mg ED
Olej lniany + olej rybny: 20g w sumie ED

Dieta

> 50% Węglowodanów / 30% Białka / < 20% Tłuszczu, kalorie w utrzymaniu (+/- 12 x BW)

Wysoko intensywny cardio: 75-80 % maksymalne tempo serca; 15-20 min 3-4 razy w tygodniu

Żadnych wspomagaczy typu Efedryna, Clen, T2 oraz wszystkiego innego co ma wpływ na metabolizm. Można zastosować kofeinę przez cardio, ale to też w umiarkowanej dawce.

Jeszcze jeden szybki, myślę że dość bezpieczny i w sam raz na pierwszy raz cykl:

Tym razem są to 3 mikrocykle: 6 tygodni w systemie 7 dni ON / 7 dni OFF

1 cykl – 25,50,50,50,50,50,25mcg
2 cykl – 50,75,75,75,75,75,50mcg
3 cykl – 75,100,100,100,100,100,75mcg

Coś jeszcze powinniśmy wiedzieć?

T3 powinien być brany z samego rana na pusty żołądek. Jeżeli bierzemy w dawce większej niż 50mcg należy wtedy podać w dawce dzielonej.

Autor: -Neal- (sfd)

Komentarze do artykułu możesz zobaczyć na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

2 thoughts on “Liothyronin (T3) – wszystko co powinieneś wiedzieć (art by -Neal-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *