Rozsądek dla każdego – zapraszam (art by e-lite)

PRAWIDŁOWY MODEL STOSOWANIA I DAWKOWANIA LEKÓW ANABOLICZNYCH

Na podstawie przedstawionego modelu każdy może sprawdzić na ile może sobie pozwolić bez zwiększonego zagrożenia wystąpienia skutków ubocznych.

Dawek podanych w artykule nie należy brać za jakikolwiek wyznacznik, gdyż w rzeczywistości dawkowanie jest wysoce indywidualne i determinuje je jak i wybór środka wiele czynników, i nie ma jednego przepisu dla każdego!

Zapraszam!

PODSTAWY STOSOWANIA LEKÓW ANABOLICZNYCH

No właśnie! Kilka słów o tym, co każdy ze sportowców stosujących silne leki anaboliczne powinien wiedzieć zanim zacznie brnąć ku swemu celu/owi.

To co powinniśmy mieć opanowane w najwyższym stopniu to przede wszystkim szeroko pojęta obserwacja reakcji organizmu na wszelkie zmiany, zaczynając na zmianach dietetycznych, poprzez zmiany treningowe a kończąc na zmianach dawek i/lub środka.

A to wszystko moi drodzy po to, aby nie zrobić sobie „kuku” i potem pluć sobie w twarz za młodzieńczy zapał.

PAMIĘTAJCIE!

Wszyscy, którzy szanują siebie i swoje zdrowie, po zdecydowaniu się na stosowanie danego leku powinni zawsze przy pierwszym kontakcie zaczynać od najniższej sensownej dawki !

Kłania się nam tu typowa dawka terapeutyczna, jednak jak sie okazuje nietolerancja organizmu na lek z grupy leków anabolicznych występuje dość/bardzo rzadko, co sprawia, że możemy sobie pozwolić na podwójną dawkę terapeutyczną.

Ktoś mógłby westchnąć sobie z zażenowaniem… A wiecie kto tak wzdycha? Szaleńcy!

Jak się okazuje w praktyce – oddziaływanie leku na organizm przy pierwszym kontakcie jest zaskakująco silne, i na prawdę w większej części przypadków już dawka terapeutyczna, a tym bardziej podwójna przynosi dobre rezultaty, szczególnie osobom z dużym stażem a tym samym duża ilością receptorów androgenicznych i wysoką ich wrażliwością.

Po podaniu leku, przy obserwacji odpowiedzi/reakcji organizmu na wprowadzony do ustroju lek należy wykazać się cierpliwością i rzetelną/szczerą oceną wpływu środka, na przestrzeni czasu na nasze ciało a wraz z nimi podejmować przemyślane decyzje i oczywiście na nowo obserwować ich skutki.

PAMIĘTAJMY!

AKCJA –> OBSERWACJA –> REAKCJA –> DECYZJA

Po podaniu leku:

1. Przy braku/niskiej/niezauważalnej reakcji organizmu oraz jednoczesnym braku negatywnych – typowych dla danego leku skutków ubocznych –> kanon medyczny oraz Ja sugeruję zwiększenie dawki o „jakiś” procent, i tu myślę, że od 1/3 możemy zacząć po czym bacznie obserwować wpływ zmiany na organizm – uprzedzam po raz kolejny by nie traktować tej 1/3 jako wyznacznik!

2. Przy braku typowych dla środka negatywnych skutków ubocznych i jednoczesnej dobrej, zadowalającej reakcji organizmu powinniśmy utrzymać stosowaną dawkę i czekać na pierwsze progi – kiedy one nadejdą i siła leku osłabnie co objawi sie hamowaniem/brakiem postępów – los stawia nas na drodze dwóch decyzji:

a) odstawiamy lek – sens tej decyzji jest tym bardziej trafny im dłużej stosowaliśmy dany środek;
rozsądny/efektywny czas stosowania szybko działających leków anabolicznych to okres 6 tygodni, po którym można zauważyć zjawisko wystąpienia wysokiej tolerancji na lek co objawiać się będzie niską wrażliwością i brakiem efektów… zwiększenie dawki po tym czasie wydaje sie bardzo nierozsądne, gdyż niesie za sobą tylko skutki uboczne,

przy lekach anabolicznych o wydłużonym działaniu sensowny okres stosowania to zazwyczaj około 9 tygodni, po których można zaobserwować wystąpienie omawianej wcześniej zwiększonej tolerancji organizmu,

b) po rzetelnej ocenie powodzenia planu zmiany – decydujemy sie na zwiększenie dawki o „jakiś” procent, co przy szybko działających środkach z reguły okazuje się skuteczne o ile mieści się w okresie pozytywnej odpowiedzi organizmu na lek… decyzja podwyższenia dawki nie powinna być pochopna i zawsze wynikać powinna z rzetelnej oceny sytuacji, która niestety wymaga dużej cierpliwości i zachowania zimnej krwi.

3. Przy wystąpieniu jakichkolwiek negatywnych i niepokojących dolegliwościach wywołanych podaniem leku należy niezwłocznie odstawić lek, i zasięgając porady specjalisty identyfikować problem i razem podejmując dalsze kroki;jeżeli reakcja na środek poniosła za sobą bardzo nieprzyjemne skutki uboczne należy zdecydowanie zrezygnować ze stosowania tego środka,

jeżeli natomiast skutki uboczne okazały się skutkami o niskim stopniu zagrożenia (np. retencja wody), jednak stwarzają dyskomfort – możemy na nowo zastosować środek zmniejszając jego dawkę i oczywiście obserwować reakcję.

Jakie to wszystko oczywiste, prawda? Teraz pytanie – na ile możemy sobie pozwolić aby rozsądek się na nas nie pogniewał?

Choć to na prawdę bardzo indywidualne, to postaram się przedstawić jak kształtuje się dopasowanie dawek, tak aby mogły zostać w pełni wykorzystane i nie przyniosły „bonusowych” skutków ubocznych.

NOWICJUSZE

 • 2 lata stażu – opanowane podstawy treningowe,
 • podstawowa przemiana materii +2500ckal,
 • znajomość organizmu w 25% (podstawy z zakresu dietetyki i suplementacji, opanowany balans makroskładnikami i ich stosunkiem).

Pierwszy cykl

Moja propozycja –> cykl oparty na 1 szybko działającym, niskoandrogennym środku – dawki nie przekraczające 200mg anabolika tygodniowo.

ŚREDNIO ZAAWANSOWANI

 • 4 lata stażu treningowego – trening opanowany poprawnie technicznie,
 • podstawowa przemiana materii +4000ckal,
 • znajomość organizmu w 50% (swobodny balans makroskładnikami i ich stosunkiem, opanowane zdolności treningowe – możliwości regeneracyjne, trafnie dobrana suplementacja),
 • 2-3 cykle za sobą na 2 środkach i ewentualnie ich kombinacjach -> łączną górną granicą użytych anabolików ~300-500mg tygodniowo.

Moja propozycja –> cykl oparty na 2-3 środkach (kombinacja silnego/silnych anabolików wraz ze środkiem o dość silnym działaniu androgennym) – dawki nie przekraczające łącznej ilości 750mg anabolika tygodniowo.

ZAAWANSOWANI

 • 6 lat stażu treningowego –> pełne opanowanie pracy/izolacji mięśni,
 • podstawowa przemiana materii +5000ckal,
 • znajomość organizmu w 75% (badania kontrolne, swobodny balans makroskładnikami i ich stosunkiem, doskonałe opanowane zdolności wysiłkowe/możliwości regeneracyjne oraz suplementacja),
 • 8-10 cykli za sobą na 4 środkach i ich kombinacjach –> łączna górna granica ilości użytych anabolików ~750-1200mg tygodniowo.

Tutaj niestety nic nie zaproponuję bo do takiego „wyjadacza” mi daleko…

ZAWODOWCY

 • 7-15 lat stażu treningowego –> doskonałe opanowanie techniczne,
 • podstawowa przemiana materii +7000ckal,
 • znajomość organizmu w 99%,
 • stała kontrola lekarska,
 • chip na głowicy (hgh) + pompka (insulina) + booster metaboliczny (t3).

O dawkach nie ma co tu nawet pisać, bo to co oni robią, nie jest już niestety chyba rozsądne…

Kończę temat i życzę zdrowia.

Autor: e-lite (sfd)

Komentarze do artykułu możesz zobaczyć na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *