Wpływ stosowania sterydów przez mężczyznę… (art by marek.c)

25_article_54dd3128444b3_article_v3

Wpływ stosowania sterydów przez mężczyznę na jego przyszłe potomstwo.

Niewiele jest informacji dotyczących wpływu stosowania sterydów przez mężczyzn na jego przyszłe potomstwo, gdyż najczęściej spotyka się opinie dotyczące powikłań i niekorzystnych zmian w przypadku kobiet stosujących sterydy a chcących zajść w ciążę.

Autor tematu podjął wyzwanie i dopełnił starań aby zebrać i przedstawić jakiekolwiek informacje dotyczące wpływu stosowania sterydów na przyszłe potomstwo mężczyzny.

O to co udało mu się znaleźć, potwierdzić i przedstawić:

  • Nadmiar testosteronu, czyli testosteron powyżej normy ma wpływ na statystycznie więcej urodzeń dzieci z autyzmem, dzieci o niższym ilorazie inteligencji, dzieci o znacznie upośledzonej sprawności ruchowej.
  • Aplikowanie dzieciom autystycznym środków przekształcających testosteron w estrogeny, poprawia ich kontakt ze światem.
  • Stosowanie saa długotrwale doprowadza do zmian genotypu komórki u stosującego, zatem plemniki mają zablokowane pewne cechy dziedziczne a wyolbrzymione inne, nie zawsze korzystne! Może to doprowadzić do urodzeń dzieci z licznymi wadami, które są nie do określenia.
  • Mężczyzna jako dawca nasienia decyduje o narodzinach dziewczynki lub chłopca, podczas stosowania saa zwiększa się prawdopodobieństwo narodzin dziewczynek.

Co do trwałych zmian w genotypie komórki

Są one zależne od uszkodzeń jakie są zakodowane w DNA. Czyli porównując powyższe uszkodzenia do uszkodzeń instalacji elektrycznej, to lekkie uszkodzenia możemy porównać do przepalenia się żarówek, które teraz szybko można wymienić – tak samo w krótkim czasie nasz organizm naprawi uszkodzenia i po pewnym czasie nasze plemniki uzyskają prawidłowy zrównoważony materiał genetyczny.

Średnie uszkodzenia możemy porównać do przepalenia się bezpieczników, które to uszkodzenia są już znaczące zarówno dla oświetlenia całej hali produkcyjnej jak i kodu genetycznego zaniesionego jako informacja przez nasze plemniki. Oczywiście i te uszkodzenia dają się naprawić, choć ta naprawa potrwa nieco dłużej niż wymiana żarówki.

Natomiast poważne uszkodzenia genetyczne kodu DNA niesionego przez nasze plemniki, możemy porównać do przepalenia się całych wiązek przewodów w ścianie, takie uszkodzenia są już trwałe i nieodwracalne.

Autor: Marek Ciołek „Progress” (sfd)

Komentarze do artykułu możesz zobaczyć na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

One thought on “Wpływ stosowania sterydów przez mężczyznę… (art by marek.c)

  1. dosc krotki ale ciekawy mysle ze mozna go rozbudowac o pewne hipotezy w semestrze letnim bede mial genetyke moze sie podejme pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *