Wszystko o Metanabolu (art by BodyLine)

b9454834621846d7bf769221f2791e5c

Źródło zdjęcia

METANANDIENON

Czas aktywnego działania: do 6h,
Przeciętne dawki: 15-30 mg dziennie (dawka dzielona),
Przeznaczenie: masa, siła, znakomity kick-starter,
Działanie: efekty zauważalne już w 5-tym dniu, szczyt w 2-gim tygodniu,
Długość dawkowania: 4-6 tygodni,
Wykrywalność: do 5 tygodni,
Właściwości: silnie anaboliczny, silnie androgenny, silna aromatyzacja, toksyczny szczególnie w wysokich dawkach,
Blokowanie układu HPTA: umiarkowanie niskie, zależne od dawki,
Odblokowanie: 12h po ostatniej tabletce,

Metanabol jest najpopularniejszym sterydem stosowanym w naszym kraju. Jest to środek typowo budujący masę mięśniową – działa szybko i skutecznie. Posiada on znakomite właściwości jednak również dość dużo skutków ubocznych. Przede wszystkim poprawia bilans azotowy, zwiększa wydzielanie silnego czynnika wzrostu IGF-1 oraz obniża poziom hormonu katabolicznego – kortyzolu co sprawia, że jest znakomitym anabolikiem o silnych właściwościach antykatabolicznych.

Ciekawą właściwością metanabolu jest zwiększanie wydzielania dopaminy co może wiązać się z dobrym samopoczuciem podczas stosowania tego środka. Jest on znakomitym tzw 'kickstarterem’ – używany na początku wraz z długoestrowymi środkami w celu przyspieszenia efektywnego czasu kuracji.

Niestety bardzo łatwo aromatyzuje do estrogenu co niesie za sobą szereg skutków ubocznych – dużą retencję wody, obrzęki, podwyższone ciśnienie i przyspieszoną pracę serca lub nawet możliwy przerost jego lewej komory oraz możliwą ginekomastię.

Większości tych skutków można zapobiec blokując receptory estrogenowe nolvadexem. Niestety dochodzą jeszcze do tego także skutki wywołane konwersją do DHT – trądzik, wypadanie włosów oraz możliwe zwiększenie ryzyka raka prostaty – w tym wypadku warto się zabezpieczyć finasterydem.

Pomimo tak wielu skutków ubocznych metanabol cieszy się jednak dobrą opinią gdyż na prawdę jest bardzo efektywny szczególnie w połączeniu z wysoko anabolicznym deca durabolinem i/lub testosteronem. Działanie anaboliczne metanabolu ujawnia się po 2-3 dniach a max osiąga około drugiego tygodnia i utrzymuje się przez kilka tygodni.

Nie należy stosować go dłużej niż 6tyg gdyż jest hepatoksyczny oraz staje się nieefektywny po tym czasie. Przeciętne skuteczne dawki to 15-30mg. Wyższe dawki wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa.

Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała, zażółceniu skóry, osłabieniu lub objawach podobnych jak w czasie przeziębienia nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza.

Ponieważ okres aktywnego półtrwania metanabolu to około 4h należy dawkę dzienną podzielić aby zapewnić w miarę trwałe stężenie leku w surowicy. Dawka 10mg co 4h wydaje się najbardziej odpowiednia. Lek najlepiej brać razem lub bezpośrednio po posiłku. Jest to środek toksyczny więc warto na cyklu zaopatrzyć się w leki osłonowe wątrobę (sylimaryna) i żołądek (lakcid).

Wybór dawek

Dawka skuteczna w określonym przypadku uzależniona jest od wagi ciała,stosunku jego tkanek w organizmie i reakcji na środek:

 • 15mg (do 70kg)
 • 20mg (+70kg do 80kg)
 • 25mg (+80kg)
 • 30mg i więcej (+90kg)

Oczywiście mam na myśli osoby o BF nie większym niż 15%.

Ilość mg dzielimy na równe porcje i spożywamy w równych odstępach czasu w ciągu dnia np co 4godziny, bezpośrednio po posiłku.

Osłona i regeneracja wątroby

W trakcie cyklu przyjmujemy 1-2 kps. essentiale forte, esseliv, liv52-do każdej porcji metanabolu. Można używać również lecytyny. Po cyklu zgodnie z opisem na opakowaniu przyjmujemy Hepatil.

PCT

12 godzin po przyjęciu ostatniej porcji środka rozpoczynamy Post Cycle Therapy czyli odblokowanie hormonalnej funkcji wydzielniczej naszego organizmu:

1-7/10(dni) Clomid 50mg

Zapobieganie spadkom

Kończąc cykl powinniśmy zadbać o to, żeby efekty uzyskane podczas cyklu nie pozostały jedynie wspomnieniem a „koksujący” nie dołączył do grona potocznie zwanych „sezonowców”.

W ostatnim tygodniu cyklu, rozpoczynamy suplementację kreatyną (z fazą nasycenia) i kontynuujemy ją do 6 tygodni po cyklu. Zmniejszamy nieco objętość i intensywność treningów (co nie znaczy, że odwalamy fuszerkę na siłowni) i nieco ograniczamy spożycie makroskładników pożywienia, szczególnie w dni wolne od treningów.

Trenujemy,odżywiamy się i regenerujemy regularnie, szczególnie w tym okresie ograniczając imprezowanie (chlanie, ćpanie, nieprzespane noce). Efekty cyklu uzależnione są przede wszystkim, od spełnienia podstawowych czynników tj. diety!!!, przemyślanych treningów i regeneracji

Autor: BodyLine (sfd)

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

7 thoughts on “Wszystko o Metanabolu (art by BodyLine)

 1. witam
  mi głownie chodzi siłe i czy po 2,5 tyg brania mety bedzie mi dalej rosla siła tak jak przed wczesniej???
  prosze o odp i z góry dziex

 2. Krzykacz w końcu konkretny opis! mety jak na te czasy szczególnie ten teks jest do rozkminki :
  „ograniczając imprezowanie (chlanie, ćpanie, nieprzespane noce)” hehe.. bo centralnie na cyklu jak na melanżowym celibacie;)
  wojas155: pytania kieruj na forum sfd. Pozdrówa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *