Peryndopryl

prestarium1

Opis i sposób działania

Peryndopryl nie jest sterydem a jedną z substancji chętnie stosowanych w bodybuildingu przy nadciśnieniu wywołanym przyjmowaniem sterydów. Środek ten jest bardzo popularny w Polsce i to po niego w pierwszej kolejności sięgają ci, u których ciśnienie znacznie przekroczyło wartości graniczne.

Środek ten działa poprzez czynny metabolit peryndoprylat i jest skuteczny we wszystkich stopniach nadciśnienia tętniczego. Powoduje obniżenie ciśnienia skurczowego oraz rozkurczowego.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi podczas stosowania Prestarium są bóle głowy, zawroty głowy, niedociśnienie, zaburzenia widzenia, szum w uszach, suchość w ustach, nudności, ból brzucha. Wystąpienie któregokolwiek lub kilku na raz jest kwestią indywidualną.

Dawkowanie

Dawkowanie leku w celu obniżenia ciśnienia wywołanego przyjmowaniem sterydów jest zbliżone do dawkowania podanego przez producenta. Najczęściej jednak adepci kulturystyki przyjmują na początku dawkę 0,5 tabletki raz na dobę (lek dostępny o kilku stężeniach – 4mg, 5mg, 8mg, 10mg) – zazwyczaj rano – po czym obserwują reakcje na lek.

Po ok. 2 tygodniach (okres indywidualny przyjmowany na podstawie własnej obserwacji reakcji organizmu na przyjmowaną dawkę leku) podwyższają dawkę do 1 tabletki.

Przed podjęciem decyzji o przyjmowaniu Prestarium należy dokładnie przeczytać ulotkę producenta – szczególnie notkę o przeciwwskazaniach, środkach ostrożności i interakcjach leku!

Dostępność

Najczęściej kupowany w aptece na receptę.

Zdjęcia

prestarium1.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *